Elias "Jamppi" Olkkonen podjął stanowcze działania w sprawie zniesienia blokady uniemożliwiającej mu występy na turniejach sponsorowanych przez Valve. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy amerykański deweloper odpowiedział już młodemu snajperowi, natomiast niezależnie od rezultatu rozmów Jamppi może stać się bohaterem sensacyjnego transferu.

CZYTAJ TEŻ:
Prawnik Jamppiego: Dożywotnia kara jest niedorzeczna

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, osiemnastolatek nie może brać udziału w Majorach, niemniej większość najbardziej aktywnych organizatorów imprez łagodniej podchodzi do tematu zbanowanych graczy. Do tego grona możemy zaklasyfikować choćby ESL, DreamHacka czy FACEITA. Ten fakt ma przyświecać pomysłowi ENCE, które zdaniem Jake'a Lucky'ego (wideo dostępne poniżej) poważnie rozważa zakontraktowanie Jamppiego. Najwyżej notowana fińska formacja wciąż odczuwa skutki ostatniej zmiany kadrowej, na mocy której z ekipą pożegnał się jej prowadzący Aleksi "Aleksib" Virolainen, a jego miejsce zajął Miikka "suNny" Kemppi. Od tamtej pory ENCE jest wyłącznie cieniem drużyny, którą zachwycaliśmy się w pierwszej połowie ubiegłego roku.

Podopieczni Slaavy "Twisty" Räsänena mieliby wykorzystywać Olkkonena podczas wszystkich rozgrywek niebędących Majorem, a w pozostałych przypadkach przywracać do składu Samiego "xseveNa" Laasanena, który przez większość roku miałby być rezerwowym. Warto dodać, że od czterech miesięcy Jamppi pozostaje bez stałej drużyny – wówczas snajper został odsunięty od podstawowej piątki SJ Gaming. Wcześniej Fin znajdował się na radarze OG, ale ze względu na ciążącą na nim karę transakcja spaliła na panewce.

Skład ENCE może wyglądać następująco:

  • Aleksi „allu” Jalli
  • Jere „sergej” Salo
  • Jani „Aerial” Jussila
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Elias "Jamppi" Olkkonen
  • Slaava „Twista” Räsänen – trener
  • Sami „xseveN” Laasanen – rezerwowy