fot. twitter.com/PZPNeFutbol

Krystian Bielik oraz Damie reprezentantami Polski w FIFA eNations StayAndPlay Cup!

W obecnych czasach trudno jest o sportowe emocje na prawdziwych murawach, wobec czego naturalne wydają się coraz częściej organizowane zmagania na wirtualnych boiskach. Tym razem z kolejną esportową inicjatywą wyszła FIFA, tworząc turniej o nazwie eNations StayAndPlay Cup, w którym weźmie udział ponad 40 reprezentacji – wśród których nie zabraknie biało-czerwonych. Na potrzeby tego turnieju w rodzimych barwach zobaczymy esportowca występującego na co dzień w trykocie AS Roma, Damiana „Damie” Augustyniaka, a także piłkarza Derby County F.C. Krystiana Bielika.

Nie da się ukryć, że Bielik to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy reprezentacji Polski, jeśli chodzi o umiejętności w FIFA 20. To właśnie on w towarzyskim meczu Polska – Finlandia zaprezentował kawał solidnej gry i rozgromił Glena Kamarę wynikiem 5:2. W przypadku Augustyniaka mówimy jednak o niesamowitym talencie w grach z serii FIFA. Jeszcze przed przerwaniem profesjonalnych zmagań ze względu na pandemię koronawirusa Damie zajmował przecież wysokie, ósme miejsce w światowym rankingu FIFA Global Series.

Jak prezentuje się format rozgrywek w FIFA eNations StayAndPlay Cup? Zacznijmy od tego, że turniej będzie odbywać się w trzech różnych strefach: wschodniej (Azja), centralnej (Europa, Afryka oraz Bliski Wschód), a także zachodniej (obie Ameryki). Nasi reprezentanci znaleźli się w grupie E regionu centralnego, gdzie będą musieli ponownie zawalczyć z Finlandią oraz zmierzyć się z Rosją. Każde ze spotkań będzie dwumeczem, w ramach którego zawodnik tradycyjnej reprezentacji oraz tej wirtualnej zagra ze swoim odpowiednikiem z kraju rywali, a końcowy rezultat będzie sumą dwóch rozegranych meczów. Awans do dalszej części turnieju uzyska tylko najlepszy zespół w zestawieniu, a jeśli naszej dwójce uda się osiągnąć 1. miejsce w grupie, to później zmierzą się z triumfatorem koszyka G, gdzie znajdują się Niemcy, Austria oraz Czechy.

Terminarz rozgrywek:

  • 21.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Finlandia
  • 22.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Rosja
  • 24.04 17:00, ćwierćfinał: tylko zwycięzcy grup
  • 25.04 13:00, półfinały i finały w każdym z regionów

Transmisję ze wszystkich pojedynków z udziałem reprezentacji Polski będzie można obejrzeć na kanałach Facebook oraz YouTube, a także Twitch.tv.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

klaudia i jej koleżanki znalazły nową organizację

Po nieco ponad trzech miesiącach wspólnej gry Klaudia "klaudia" Beczkiewicz i jej koleżanki z Assassins znalazły wreszcie nowy dom. Od teraz drużyna p...