Wszyscy fani publicystyki spod znaku League of Legends mają powody do świętowania. Oto bowiem nadchodzi nowy projekt, w który zaangażowane będą najbardziej rozpoznawalne nazwiska z rodzimego podwórka – a wszystko pod szyldem kanału Zahatch o esport na YouTube.

Plan twórców zakłada publikację aż 140 filmów w okresie od 3 maja do 6 lipca. W skład tej liczby wchodzą programy edukacyjne, rozgrywkowe, ale i informacyjne. Ponadto w grę wchodzi również prezentowanie najlepszych materiałów przygotowanych przez członków społeczności, która zbierać się będzie na dedykowanym kanale na Discrodzie, na grupie na Facebooku oraz na Twitterze. Za poziom prezentowanych treści odpowiadać będą takie osoby, jak Adrian "hatchý" Widera, Sergiusz „Nitro” Górski, Damian "Nervarien" Ziaja, Gaweł "Kashtelan" Paprzycki, Wojciech "Bezi" Wróbel, Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk, Szymon "MuliBoom" Stefanowicz, Jakub "Sinmivak" Rucki, Artur "Rybson" Gębicz, Marcin "bucu" Świech, Paweł "Woolite" Pruski oraz Adrian "Trymbi" Trybus.

W ramach Zahatch o esport będziemy mogli oglądać zarówno poradniki przygotowywane bezpośrednio przez aktywnych graczy, jak i programy publicystyczne, podczas których omawiane będą wydarzenia związane z Ultraligą, LEC oraz LCK. Ponadto w grę wchodzić mają materiały w stylu talk-show, którego prowadzącym będzie hatchý. Widera jest również głównym organizatorem projektu. – Uważamy, że obecne czasy wymagają, aby gracze i persony ze świata esportu częściej wdawały się w bezpośrednie interakcje z fanami, a nie jest to dotychczas standardem na polskiej scenie. Zahatch o esport startuje więc jako community movement i próba nawiązania bardziej regularnego i aktywnego dialogu z fanami League of Legends w Polsce – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Co ciekawe, kanał uzyskał wsparcie samego Riot Games, które będzie publikować treści informacyjne oraz edukacyjne przygotowane przez Zahatch o esport na oficjalnych kanałach społecznościowych League of Legends Polska.