fot. YouTube/League of Legends Polska

Plany Riotu na kolejne miesiące – nowi bohaterowie, nowe skórki, powrót Nexus Blitz i więcej

Poza European Masters i finałami wschodnioazjatyckich rozgrywek League of Legends profesjonalna scena MOBY ze stajni Riot Games wpada powoli w zastój. Nie będzie Mid-Season Invitational, a ponieważ data startu letnich splitów wciąż jest niewiadomą, całkiem prawdopodobne, że czeka nas co najmniej kilka tygodni przerwy od zmagań na najwyższym szczeblu. To więc dobra okazja, aby zająć się samą grą i jej przyszłością w najbliższych miesiącach. O planach dotyczących LoL-a opowiedziała Jessica „Safelocked” Nam, gameplay producer w Riot Games.

W owym wideo Safelocked rozpoczęła od obecnego stanu gry, zaznaczając jednocześnie, że kierunek obrany przez Riot względem toplanerów i dżunglerów spełnił oczekiwania zespołu odpowiedzialnego za zmiany w rozgrywce. Następnie poświęciła uwagę Clashowi i wyznała, że obecnie Riot koncentruje się na optymalizacji dobierania przeciwników, zmniejszeniu czasu oczekiwania w kolejce oraz eliminacji bardziej rażących błędów. Opowiedziała również nieco o planach dotyczących gier rankingowych – choć nie zdradziła konkretów dotyczących najbliższych tygodni, to przekazała, że w przedsezonie Riot będzie koncentrował się na niektórych pojawiających się już od jakiegoś czasu problemach związanymi z rankedami, jak serie gier o awans, powiązania MMR z obecną rangą czy nagrody za sezon.

CZYTAJ TEŻ:
Riot zabiera głos w sprawie tegorocznych MSI oraz Worlds

Kolejnym aspektem poruszonym przez Nam byli bohaterowie gry. Po niedawnym wypuszczeniu reworku Fiddlesticksa teraz osoby odpowiedzialne za czempionów skoncentrują się w pełni na Volibearze, którego aktualizacja powinna pojawić się w maju. A gdy już Voli po VGU będzie dostępny w grze, zespół ds. bohaterów skupi wszystkie siły na nowych postaciach. – Tyczy się to niesztampowego dżunglera zapowiedzianego w styczniu oraz zamaskowanego prowadzącego, który ani myśli umrzeć – oznajmiła Safelocked. Ponieważ jednak obecna sytuacja nie pozwala na swobodne tworzenie postaci, dokładny harmonogram wciąż pozostaje niejasny.

Następnie Nam skoncentrowała się na innych materiałach w grze, jak wydarzenia oraz tryby rozgrywki. W kwestii pierwszych z nich zapowiedziano coś związanego z Cybernetycznymi (seria skórek Pulsefire) i to na wcale nie tak odległą przyszłość. Co do trybów, to możemy spodziewać się powrotu URF-a z wyborem bohaterów (który powinien pojawić się razem ze wspomnianym wydarzeniem), a pod koniec lata do LoL-a, w ramach letniego festiwalu, na jakiś czas powróci Nexus Blitz.

Poza samymi postaciami oraz trybami rozgrywki uwagę poświęcono też skórkom. Jeśli spodobały Wam się skiny upamiętniające mistrzostwo FunPlus Phoenix, mamy dobrą wiadomość – powinny pojawić się w grze już w maju. To jednak nie koniec dobrych wieści, bo choć na początku roku Riot zapowiedział wypuszczenie skórek dla postaci z dokładnej listy, ta może się jeszcze rozszerzyć. A w zasadzie już się rozszerzyła, wszak z nowych skinów mogą być zadowoleni gracze Olafa, Renektona i Zyry, którzy na tej liście nie byli. Safelocked nie wyklucza, że trafią na nią kolejni czempioni. – Mamy nadzieję jeszcze was zaskoczyć – zapowiedziała. Przy okazji zaprezentowała nową skórkę – Astronautę Barda – którego możecie zobaczyć w zdjęciu tuż nad tytułem tego artykułu oraz w samym wideo.

CZYTAJ TEŻ:
Skórki mistrzów świata League of Legends wkrótce na serwerze PBE. Jak się prezentują?

Zanim jednak do niego przejdziemy, zostawmy na razie League of Legends i skupmy się na innej czołowej produkcji Riotu, czyli Teamfight Tactics. W opublikowanym dzisiaj filmie nie zabrakło bowiem przedstawienia planów dotyczących właśnie popularnego autobattlera. Po udanym – zdaniem Riotu – odbiorze obecnego zestawu, czyli Galaxies, twórcy gry zamierzając wzbogacić rozgrywkę, wypuszczając rozszerzenie o kolejne galaktyki, bohaterów oraz Małe Legendy. Rozszerzenie to zaplanowane jest na lato, ale na dokładną datę będziemy musieli jeszcze poczekać.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker, SKT, SK Telecom T1

Czy Gen.G zrzuci T1 z tronu? Jutro finał LCK

Po zaciętej fazie zasadniczej i emocjonujących play-offach, przyszła pora na rozstrzygnięcia w LCK - jutro rano poznamy nowych mistrzów Korei. W finał...