Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na IsoNations Cup. Kapitan rodzimej drużyny i reprezentant AS Roma Esports, Damian "damie" Augustyniak, przedstawił czwórkę zawodników, z którymi powalczy o jak najlepszy wynik w tym nietypowym turnieju.

Dlaczego nietypowym? Najpopularniejszą formą esportowej rywalizacji w FIFIE są pojedynki jeden na jednego, niemniej organizatorzy IsoNations Cup chcieli wyłamać się z tego schematu i przygotowali zmagania w trybie wirtualnych klubów, gdzie gracze kontrolują pojedynczych piłkarzy. Weźmie w nich udział łącznie 28 reprezentacji, każda licząca sobie po pięciu zawodników – oprócz Polski będą to m.in. Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy czy Portugalia.

CZYTAJ TEŻ:
Zawodnik Wolverhampton wygrywa ePremier League Invitational

W barwach Biało-Czerwonych oprócz Augustyniaka zobaczymy także Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego (Legia eSports), Bartosza „bejotta” Jakubowskiego (Wisła All in! Games Kraków) Kamila "Riptorka" Soszyńskiego (Illuminar Gaming) oraz Damiana "natsu" Gajewskiego (Śląsk Wrocław). Ten ostatni może pochwalić się największym doświadczeniem w grze klubowej – wygrywał liczne krajowe rozgrywki, był także członkiem sekcji Izako Boars poświęconej właśnie trybowi wirtualnych klubów.

Faza grupowa IsoNations Cup ruszy 30 kwietnia. Szesnaście najlepszych drużyn z pierwszego etapu dostanie się do fazy pucharowej, która zostanie zwieńczona wielkim finałem zaplanowanym na 10 maja. Podział uczestników na grupy oraz dokładny format turnieju jest na ten moment nieznany.