Kilka dni temu x-kom AGO zaprezentował nam projekt NEST, czyli po prostu swój drugi skład CS:GO, który ma funkcjonować obok pierwszego. Co znaczące, na jego debiut nie przyjdzie nam czekać zbyt długo, gdyż ten nastąpi już podczas Esport Tour Pro.

NEST daje możliwość rywalizacji w danych konfiguracjach. Cieszy również fakt, że NEST będzie w stanie rozwijać młode talenty, co pomoże nam zwiększyć rywalizację i chęć ciągłego samodoskonalenia u wszystkich zawodników, którzy trafią pod moje skrzydła – mówił w dniu ogłoszenia trener Jastrzębi. Mikołaj “minir0x” Michałków. W tym miejscu warto wspomnieć, że trzon ekipy stanowić będą Patryk "Sidney" Korab i Eryk "leman" Kocęba, którzy jeszcze do niedawna byli członkami aktywnego składu pierwszego zespołu.

Wraz z nimi podczas ETP wystąpi m.in. Łukasz „azizz” Kałkowski, czyli były zawodnik Codewise Unicorns, którego testy Sidney zapowiadał już kilka dni temu. Co ciekawe Kałkowski był w tym roku sprawdzany już przez Izako Boars – podobnie jak drugi z nowych graczy NEST, Przemek „pr3e” Lechowicz. Ostatni wolny fotel zgarnął natomiast najmniej rozpoznawalny z tego grona 19-letni Thomas "Viper" Biernacki, który dotychczas rywalizował głównie na poziomie ESEA Open i ESEA Intermediate.

Skład NEST podczas Esport Tour Pro będzie prezentować się następująco:

  • Eryk "leman" Kocęba
  • Patryk "Sidney" Korab
  • Przemek "Pr3e" Lechowicz
  • Łukasz "azizz" Kałkowski
  • Thomas "Viper" Biernacki