fot. Actina PACT

Krajowa czołówka w sosie własnym. Rozlosowano grupy Esport Tour Pro

Od startu Esport Tour Pro dzielą nas jeszcze niespełna dwa tygodnie, mimo to już dziś poznaliśmy podział na grupy. A warto pamiętać, że podczas internetowej imprezy spotka się prawie cała krajowa czołówka, toteż już teraz zanosi się, że czeka nas kilka ciekawych pojedynków na szczycie.

W grupie A znajdziemy m.in. przewodzące obecnie Rankingowi polskich drużyn CS:GO by Cyberspot.pl AVEZ Esport. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity z niezłej strony pokazali się podczas niedawnych eliminacji do DreamHack Masters Spring 2020 i bez wątpienia uchodzić będą za faworyta. Popsuć im szyki spróbuje jednak Actina PACT, który jako jeden z niewielu rodzimych zespołów nie dokonał od kilkunastu tygodni ani jednej zmiany w swoim składzie. A gdzieś z tyłu za tą dwójką czaić się będą młode i stworzone stosunkowo niedawno składu CLEANTmixu oraz Izako Boars, które postarają się wykorzystać każdy moment słabości w grze kogoś z wymienionej wyżej dwójki.

CZYTAJ TEŻ:
Poznaliśmy skład drugiej drużyny AGO na Esport Tour Pro

Zbiór B to z kolei przede wszystkim nadal panujący mistrzowie ESL Mistrzostw Polski z Illuminar Gaming, którzy do gry przystąpią wzmocnieni pozyskanymi niedawno m.in. Januszem „Snaxem” Pogorzelskim i Mikołajem „mouzem” Karolewskim. Wiele oczu zwróconych będzie zapewne w kierunku NEST, czyli drugiej drużyny x-komu AGO, która podczas zawodów zaliczy swój oficjalny debiut i na ten moment pozostaje wielkim znakiem zapytania. Nieco mniejszym jest natomiast Pompa Team, który nie znalazł jeszcze zastępstwa za odsuniętego od składu Mateusza „M4tthiiego” Szambelana. A na koniec warto też wspomnieć o Łomży 0,0% Cyberwolves, która dopiero co świętowała historyczny awans do ESL MP.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Actina PACT AVEZ Esport Illuminar Gaming Łomża 0,0% Cyberwolves
CLEANTmix Izako Boars NEST Pompa Team

Esport Tour Pro odbędzie się 9 i 10 maja i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 30 tysięcy złotych.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 27 kwietnia 2020

1 1. AVEZ Esport 1331 pkt MOLSI – KEi – kylar – nawrot – Markoś – bogdan (t) 1 2. x-kom AGO 1260 pkt Furlan – G...