Na początku lutego narodził się północnoamerykański skład Orgless, którego celem, jak sama nazwa wskazuje, było znalezienie organizacji. Niemniej wiemy już, że żaden klub nie weźmie pod swoje skrzydła 34. ekipy na świecie, bowiem ta całkowicie znika z profesjonalnej sceny Counter-Strike'a: Global Offensive.

Decyzja zespołu prowadzonego przez Pujana "FNS-a" Mehtę może nieco dziwić, bo ten osiągał całkiem dobre wyniki w rozgrywkach, w których zdążył wziąć udział. Amerykańsko-kanadyjska piątka zakwalifikowała się do pierwszego sezonu Flashpointa, a podczas głównych zmagań zajęła wysokie, 5-6. miejsce, zgarniając za to 35 tysięcy dolarów. Choć drużyna nie wywalczyła awansu na regionalnego Minora, to wciąż liczyła się w walce o ESL One Rio Major 2020 – została zaproszona do cyklu kwalifikacyjnego ESL One: Road to Rio, który zaczęła od dwóch porażek. I swojego bilansu już nie poprawi.

CZYTAJ TEŻ:
Wysyp spotkań w europejskim Road to Rio, gra też Ameryka Północna

Rozpad Orgless odcisnął swoje piętno na całej grupie A północnoamerykańskiej dywizji ESL One: Road to Rio. Ze względu na to, że rozgrywki są już w toku, organizatorzy nie byli w stanie znaleźć zastępstwa dla pozostającego bez pracodawcy składu. W tej sytuacji zbiór został zredukowany do pięciu formacji, a wcześniejsze spotkania Orgless zostały unieważnione. Oznacza to, że Evil Geniuses oraz Cloud9, które w ubiegłym tygodniu ogrywały FNS-a i spółkę, stracą po trzy punkty w tabeli.

Zestawienie Orgless prezentowało się następująco:

  • Pujan „FNS” Mehta
  • Matthew „WARDELL” Yu
  • Yassine „Subroza” Taoufik
  • Jaccob „yay” Whiteaker
  • Gage „Infinite” Green