Po wczorajszych dobrych wiadomościach dziś mamy mniej radosne odnośnie do Polaków biorących udział w European Masters 2020 Spring. Z szansami na awans do kolejnego etapu pożegnał się na dobre Wojciech "Tabasko" Kruza i jego YDN Gamers.

Jeszcze przed startem dzisiejszych zmagań było pewne, że potencjalny awans nie przyjdzie łatwo, bo do rundy rewanżowej YDN przystępowało z bilansem 1-2. Jednak po pierwszej wygranej BT Excel w meczu z GamerLegion sytuacja w tabeli stała się bardziej zacięta. Mistrzowie PG Nationals po wpadce GL wzięli sprawy w swoje ręce i dzięki wygranej z GamersOrigin Tabasko i spółka zrównali się bilansem z wiceliderem zestawienia.

To było jednak wciąż za mało, aby liczyć na łatwy awans. W trzecim dzisiejszym spotkaniu grupy A zawodnicy YDN Gamers musieli uznać wyższość reprezentantów regionu DACH, przez co z ośmiu pozostałych scenariuszy tylko w jednym ekipa polskiego dżunglera miała jeszcze szansę na play-offy. Nadzieję na sukces naszego rodaka przedłużyła wygrana BT Excel w meczu z GamersOrigin, ale gdy przyszło do bezpośredniego starcia YDN z akademią Excel okazało się, że zwycięstwa tej drugiej nie były w najmniejszym stopniu dziełem przypadku. Zespół Raymonda "kaSinga" Tsanga w przekonującym stylu rozprawił się z mistrzami Włoch i pogrzebał ich szanse na awans do kolejnej rundy, jednocześnie spychając ich na najniższą lokatę w tabeli.

Wyniki czwartkowych meczów EU Masters:

30 kwietnia
18:00 GamerLegion 0:1 BT Excel BO1
19:00 YDN Gamers 1:0 GamersOrigin BO1
20:00 GamerLegion 1:0 YDN Gamers BO1
21:00 GamersOrigin 0:1 BT Excel BO1
22:00 BT Excel 0:1 YDN Gamers BO1
23:00 GamersOrigin 1:0 GamerLegion BO1

Kolejne mecze z udziałem Polaków już w piątek. Tym razem do walki wróci K1ck eSports Club, czyli wicemistrz Ultraligi. Zespół Łukasza "Pukistyle'a" Zygmunciaka ma obecnie na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, ale takim samym bilansem mogą pochwalić się również FC Schalke 04 Evolutiona oraz Movistar Riders. Czeka nas więc wieczór pełen emocji. Pełny harmonogram European Masters 2020 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: