Mimo że już wczoraj przed północą awans polskiej reprezentacji do kolejnego etapu IsoNations Cup był pewny, to wciąż niewiadomą było, które miejsce w swoim zbiorze zajmą Biało-Czerwoni, a co za tym idzie, jak będą rozstawieni w drabince fazy pucharowej. Dziś podobnie jak na przestrzeni ostatnich dni mamy dobre informacje – zespół Damiana "damie" Augustyniaka nie dał szans swoim ostatnim rywalom w grupie, pokonując ich w dwumeczu aż 5:0.

Wynik w pierwszym spotkaniu otworzył kapitan polskiej reprezentacji strzałem w długi róg w 35. minucie czasu gry. Na drugiego gola musieliśmy poczekać do drugiej połowy, a jego zdobywcą był Bartosz "bejott" Jakubowski, choć sama bramka została zdobyta po niecodziennym skierowaniu piłki do bramki (co możecie zobaczyć na poniższych powtórkach). Na tym jednak nasi rodacy nie poprzestali i zaledwie kilka chwil później po zagraniu Kamila "Riptorka" Soszyńskiego do niepilnowanego Damiana "natsu" Gajewskiego zawodnik Śląska Wrocław posłał piłkę w długi róg ze skraju pola karnego, ustalając tym samym rezultat meczu na 3:0 dla Polski.

CZYTAJ TEŻ:
Zapowiedziano Klif Ladies Cup, żeński turniej FIFA 20

Biało-Czerwoni nie zamierzali zwalniać tempa i już w 17. minucie czasu gry drugiego spotkania zapisali na koncie kolejną bramkę. Piękne podanie na dobieg od Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego dało pole do popisu Riptorkowi, a ten po ostatnim zwodzie uderzył potężnie w krótki róg. Po zamianie stron również nie musieliśmy czekać na kolejną, ostatnią już bramkę w wykonaniu Polaków. Po szybkim kontrataku rozpoczętym przez natsu piłkę otrzymał damie, który przedłużył do Riptorka, a ten zagrał do znajdującego się w polu karnym bejotta. Ten jednak postanowił nie prowadzić tej akcji solo i zamiast tego ściągnął na sobie uwagę obrońcy i golkipera, a następnie z pomocą Riptorka posłał futbolówkę wprost pod nogi niepilnowanego damie. Gracz AS Romy nie miał żadnych problemów ze skierowaniem piłki do kompletnie niepilnowanej bramki rywali.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie gole naszych rodaków z dzisiejszego dwumeczu:

Tak prezentuje się aktualna sytuacja w grupie C:

# Drużyna Mecze Bilans Bramki Punkty
1. Polska 3 3 – 0 – 0 15:3 9
2. Belgia 3 1 – 1– 1 6:8 4
3. Węgry 2 0 – 1 – 1 3:8 1
4. Ukraina 2 0 – 0 – 2 3:8 0
Legenda:
Awans do fazy pucharowej IsoNations Cup
Brak awansu

Na kolejne mecze z udziałem Polaków będziemy musieli poczekać do poniedziałku. Wtedy też rozpocznie się faza pucharowa, a my do tego czasu poznamy następnego rywala Biało-Czerwonych. Nieco wcześniej natomiast dowiemy się, kto oprócz ekipy damie zapewni sobie awans z grupy C, bo po dzisiejszej wygranej Polski z Belgami los Czerwonych Diabłów wciąż jest niepewny. O wszystkim przesądzi pojedynek Ukrainy z Węgrami, który zaplanowany jest na godzinę 20:00.