STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 27 kwietnia – 3 maja

W minionym tygodniu Michał „snatchie” Rudzki w końcu znalazł nową drużynę. Michał „MICHU” Müller i jego formacja natomiast osiągnęli kolejny krok milowy w walce o brazylijskiego Majora. Poznaliśmy także zwycięzcę League of Legends Pro League i szczegóły na temat trybu rankingowego w Valorancie. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami ostatnich dni. snatchie dołącza do […]

W minionym tygodniu Michał „snatchie” Rudzki w końcu znalazł nową drużynę. Michał „MICHU” Müller i jego formacja natomiast osiągnęli kolejny krok milowy w walce o brazylijskiego Majora. Poznaliśmy także zwycięzcę League of Legends Pro League i szczegóły na temat trybu rankingowego w Valorancie. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami ostatnich dni.

snatchie dołącza do Sprout

W ubiegły czwartek Michał „snatchie” Rudzki oficjalnie dołączył do Sprout. Polski snajper zastąpił w zespole Tomáša „oskara” Šťastnego. Przypomnijmy, że snatchie nie jest jedynym naszym rodakiem w nowej drużynie, gdyż w niej znajdziemy jeszcze Pawła „dychę” Dychę.

Polska kolonia w Sprout powiększa się – snatchie nowym snajperem zespołu

Team Envy w play-offach ESL One Road to Rio

Team Envy pozostaje w grze o mistrzostwo północnoamerykańskiej dywizji ESL One Road to Rio. Michał „MICHU” Müller i jego kompani awansowali wczoraj do ćwierćfinału rozgrywek dzięki triumfowi z Bad News Bears. Wcześniej ekipa Polaka wygrała jeszcze mecze z Teamem Liquid i YEAH Gaming.

MICHU i spółka w play-offach ESL One Road to Rio kosztem MIBR-u!

VALORANT zyskuje tryb rankingowy

Riot Games uruchomiło w VALORANCIE tryb rankingowy. Zanim będziemy mogli wziąć w nim udział, będziemy musieli najpierw rozegrać dwadzieścia meczów, by zapoznać się z grą i jej mechaniką. Rangi dzielą się na osiem poziomów – najsłabsi gracze trafią do żelaza, zaś światowa czołówka będzie rywalizować w VALORANCIE. Pod uwagę będą brane też wyniki indywidualne zawodników, co pomoże m.in. w wyłuskiwaniu smurfów.

Tryb rankingowy w VALORANCIE uruchomiony!

Znamy rywali Polaków w play-offach EU Masters

Mimo wczorajszych porażek w dogrywkach, AGO ROGUE i K1ck eSports Club awansowały do play-offów European Masters. Tyle szczęścia nie miało Vodafone Giants Roberta „Erdote” Nowaka, które uległo LDLC OL. Ze względu na porażki w kolejnych meczach Jastrzębie podejmą graczy mousesports, zaś reprezentanci K1ck zmierzą się z GamersOrigin.

Dogrywki nieszczęśliwe dla Polaków. Znamy rywali K1ck i AGO ROGUE w play-offach EU Masters

JDG zostaje nowym mistrzem LPL

Po finałach w Europie, Ameryce Północnej i Korei rozstrzygnięta została chińska LoL Pro League. W wielkim finale zamiast FunPlus Phoenix, Invictus Gaming i innych mistrzów Państwa Środka zobaczyliśmy JD Gaming i Top Esports. Po aż pięciu potyczkach z batalii zwycięsko wyszła pierwsza wymieniona drużyna, która otrzymała w sumie 60 Championship Points.

Batalia godna finału – JDG zostaje nowym mistrzem LPL

Fortnite World Cup 2020 odwołany

Epic Games poinformowało, że do końca bieżącego roku wszystkie turnieje w Fortnite’a odbędą się online. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią odwołane zostały ponadto mistrzostwa Fortnite World Cup. Gracze w dalszym ciągu będą mogli być jednak aktywni na scenie, walcząc na przykład w Fortnite Champion Series czy w cyklu Cash Cup.

Fortnite World Cup 2020 odwołany – Epic Games ujawnia plan esportowy

Pięć osób oskarżonych o ustawianie meczów w CS:GO

Australijska policja wszczęła dochodzenie na wniosek agencji bukmacherskiej. Według portalu ABC zawodnicy jednej z drużyn walczących w ESEA Mountain Dew League najprawdopodobniej celowo stawiali na swoich rywali i później przegrywali spotkania. Jedna z osób została oskarżona też o działania korupcyjne, ingerencję w wyniki imprezy oraz za posiadanie marihuany.

Pięć osób oskarżonych o ustawianie spotkań CS:GO


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SJP2 z dobrym wynikiem w Apex Legends Global Series Online #5

Za nami piąty już turniej online z cyklu Apex Legends Global Series. W finałach dwudniowej rywalizacji, która zakończyła się zwycięstwem rosyjsko-ukra...