STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

BLAST z turniejem Doty 2. O nagrody powalczą m.in. Secret, Liquid oraz… widzowie

Jeśli mało Wam wrażeń z udziałem najlepszych drużyn Doty 2, być może przypadnie Wam do gustu nowość od BLASTA. Organizator turniejów esportowych postanowił rozszerzyć swoją strefę działań na MOBĘ ze stajni Valve i dziś zaprezentował BLAST Bounty Hunt, w którym do walki staną czołowe formacje z Europy. Na liście uczestników znajdziemy między innymi Team Secret Michała „Nishy” Jankowskiego, Team Nigmę Amera „Miracle-a” Al-Barkawiego oraz dwukrotnego mistrza The International – OG.

Łącznie do walki stanie sześć zespołów, które powalczą w drabince podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze odbędą się w formacie BO3, poza wielkim finałem, w którym do rozstrzygnięcia będzie potrzeba co najwyżej pięciu starć. Do zgarnięcia przez uczestników będzie 145 tysięcy dolarów, lecz rozkład puli nie tylko nie jest znany na chwilę obecną… ale też będzie niewiadomą do samego zwieńczenia turnieju.

W przeciwieństwie do standardowych turniejów z nagrodami zależnymi od ostatecznie zajętego miejsca BLAST Bounty Hunt oferuje zupełnie inną drogę do zdobycia jak największych nagród. Drużyny otrzymają na start pewną kwotę (od piętnastu do dwudziesty tysięcy, zależnie od rozstawienia), a w każdym meczu jego zwycięzca oprócz przedłużenia swoich szans na mistrzostwo zgarnie część kwoty należącej do rywala. Oprócz tego będzie się można wzbogacić również dzięki dodatkowym stawkom, choć na szczegóły ich dotyczące będziemy musieli poczekać. Już teraz wiemy jednak – według informacji ze strony BLAST, podlinkowanej poniżej – że absolutny dominator będzie mógł na sam koniec zgarnąć 96 tysięcy, czyli ponad 66% całej puli przeznaczonej dla formacji.

CZYTAJ TEŻ:
The International przełożone. Organizatorzy celują w 2021 rok

Ale nie tylko drużyny będą miały okazję do wzbogacenia się. BLAST zamierza również dać szansę widzom – oprócz puli przeznaczonej dla drużyn organizatorzy wyłożą kolejne pięć tysięcy dolarów do zgarnięcia przez najlepszych typujących. Tak więc jeśli lubujecie się w bukmacherce, warto spróbować swoich sił, tym bardziej że tym razem będzie można tylko wygrać. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, na jakiej dokładnie zasadzie będzie można typować wyniki meczów oraz zawierać inne zakłady w BLAST Bounty Hunt, ale więcej informacji powinniśmy poznać niebawem.

Same zawody wystartują 9 czerwca i potrwają łącznie pięć dni, tak więc triumfatora poznamy 13 czerwca. Więcej informacji dotyczących turnieju znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szkocja za silna – Polacy żegnają się z IsoNations Cup

Po perfekcyjnej fazie grupowej w wykonaniu polskiej reprezentacji w IsoNations Cup apetyt na końcowy sukces u wielu przybrał z pewnością ogromne rozmi...