Miesiąc temu Śląsk Wrocław dołączył do grona klubów sportowych, które posiadają swoje esportowe dywizje. Na sam początek Wojskowi zadeklarowali chęć rywalizacji w Counter-Strike'a: Global Offensive, Fortnite'a oraz FIFĘ. Dzisiaj do puli tytułów wspieranych przez organizację dołączył VALORANT.

CZYTAJ TEŻ:
Nowa, problematyczna aktualizacja antycheata VALORANTA

Oficjalna premiera produkcji Riot Games przewidziana jest dopiero na lato, natomiast ten fakt nie przeszkadza organizacjom z całego świata, które zaczynają kompletować swoje składy. Mniejsze lub większe działania na tej płaszczyźnie podjęły już m.in. T1, Sentinels, Gen.G Esports czy Cloud9. W przypadku Śląsk Wrocław Esports od razu poznaliśmy całą piątkę, która będzie reprezentować barwy WKS-u w nowej strzelance. Organizacja postawiła na Artura „Yodę” Kucia, Jakuba „Kubie” Merdera, Oskara „Bobeczq” Mikłasiewicza, Jakuba „Reyala” Gruszkę oraz Macieja „Donkinga” Krajewskiego. Z tej listy najwięcej powiedzą nam pseudonimy Yody oraz Kubiego, którzy ostatnio byli członkami EG Gliwice w CS:GO.

Obecnie Śląsk Wrocław Esports prowadzi rekrutacje do dywizji CS:GO oraz Fortnite. W szeregach klubu, poza świeżo zakontraktowaną drużyną w VALORANTA, są już Damian "natsu" Gajewski (FIFA), Łukasz "Lucas" Ilnicki (kapitan składu CS:GO) oraz Bruno "Sn1vyy" Zachacz (Fortnite).