Jednym z niespełnionych marzeń społeczności Couter-Strike'a jest mecz pokazowy pomiędzy byłymi reprezentantami Virtus.pro oraz Ninjas in Pyjamas. O ile jednak ten pomysł wydaje się z wielu powodów niemal niemożliwy do zrealizowania, tak dziś i tak będziemy mieć okazję do swoistej podróży sentymentalnej, a to za sprawą Natus Vincere.

Wschodnioeuropejska organizacja zamelduje się na serwerze w składzie dość nietypowym. Podczas meczu pokazowego wystąpi bowiem zespół A.D. 2010 – Danylo "Zeus" Teslenko, Yegor "markeloff" Markelov, Arsenij "ceh9" Trynozhenko, Ioann "Edward" Sukhariev oraz Serhii "starix" Ishchhuk. Większość z członków tej piątki jest już dziś nieaktywna, ale swego czasu zawodnicy ci tworzyli jedną z najmocniejszych ekip na świecie, która we wspomnianym  2010 roku wygrała m.in. Intel Extreme Masters IV, Electronic Sports World Cup, World Cyber Games oraz DreamHack Winter.

Po wielu latach spotkają się ze sobą ponownie, by podjąć zespół tworzony przez znanych na wschodzie kontynentu streamerów, w tym także Vadima "Evelone'a192" Kozakova, którego na Twitchu obserwuje ponad 730 tysięcy osób. Co ciekawe, obie drużyny zmierzą się ze sobą w systemie BO5, zaś drugą i czwartą mapą tego spotkania będą odpowiednio Tuscan i Inferno rozegrane w legendarnym Counter-Strike'u 1.6.

Starcie pomiędzy Natus Vincere z 2010 roku a składem streamerów rozpocznie się o godzinie 16:00. Oglądać je wraz z rosyjskim komentarzem będzie można pod tym adresem.