Obecnie trwająca epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach rozgrywek esportowych przenoszenie ich do internetu. Dzisiaj ESL ogłosiło szczegóły zmian, które sięgły cykl ESL Pro Tour dla StarCrafta II oraz Warcrafta III.

W miejsce planowanych turniejów rangi Masters dla StarCrafta II, które miały się odbyć podczas tegorocznych przystanków DreamHacka w Walencji, Montrealu i Dallas, odbędą się trzy sezony rozgrywek online. Każdy z nich będzie składał się z turniejów regionalnych oraz ścisłego finału, w którym zobaczymy najlepszych zawodników z każdego regionu. W europejskiej dywizji DH SC2 Masters weźmie udział trzydziestu dwóch zawodników, z czego ośmiu zostanie zaproszonych do sezonu letniego na podstawie rankingu EPT. Pozostałych dwudziestu czterech uczestników wyłonią kwalifikacje, które rozegrane zostaną od 10 do 21 czerwca. Z kolei do jesiennej i zimowej edycji DH SC2 Masters bezpośrednie zaproszenie otrzyma po dwunastu najlepszych graczy z poprzedniej edycji rywalizacji w Europie. Oprócz tego na graczy StarCrafta II będą czekać także tygodniowe turnieje pod banderą ESL Open Cups, które zostały przesunięte z niedzieli na poniedziałek. W sumie w tegorocznych turniejach do wygrania będzie 750 tysięcy dolarów. Dodatkowo najlepsi gracze w rankingu EPT, w tym jedenastu z Europy, zapewnią sobie miejsce w turnieju mistrzowskim ESL Pro Tour, który odbędzie się podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021.

CZYTAJ TEŻ: Od przyszłego roku turnieje ESL i DreamHacka m.in. w CS-a z angielskim komentarzem tylko na Twitchu!

Podobne zmiany przeszedł także cykl ESL Pro Tour dla Warcrafta III Reforged. Tak jak w przypadku StarCrafta II zorganizowane zostaną trzy sezony Dreamhack WC3 Open, w składzie których znajdą się turnieje regionalne dla Europy, Azji oraz Ameryk oraz międzyregionalny finał sezonu. Łącznie do puli nagród cyklu trafiło 105 tysięcy dolarów. Najlepszych piętnastu graczy w rankingu EPT dołączy do zwycięzcy tegorocznego DreamHacka Anaheim, tj. Jang "Moon" Jae Ho, w turnieju finałowym pierwszego sezonu ESL Pro Tour, który także odbędzie się podczas przyszłorocznego IEM-a w Katowicach.

Najbliższym turniejem StarCrafta II z cyklu ESL Pro Tour będzie DreamHack SC2 Masters: Summer, który odbędzie się pomiędzy 24 czerwca a 19 lipca. Z kolei fani Warcrafta III mogą już wyczekiwać zaplanowanego na 9-23 sierpnia DreamHack WC3 Open: Summer.