Od 2021 roku najważniejsze turnieje ESL i DreamHacka należące do cyklu ESL Pro Tour z angielskim komentarzem obejrzymy w internecie wyłącznie na Twitchu. Wymienione firmy podpisały bowiem umowę, na mocy której już teraz rozpoczynają 3-letnią współpracę w obszarze streamingu rozgrywek esportowych w Counter-Strike'a: Global Offensive, Warcrafta III i StarCrafta II.

Porozumienie obowiązuje od tego roku, jednak dopiero od przyszłego roku platforma streamingowa należąca do Amazona uzyska wyłączne prawa do transmisji online zmagań spod szyldu ESL Pro League, ESL One, Intel Extreme Masters, DreamHack Masters, DreamHack Open i krajowych mistrzostw ESL w języku angielskim. ESL i DreamHack będą także współpracowały bezpośrednio z Twitchem w celu rozwijania integracji streamów i działań reklamowych.

Benjamin Vallat, SVP of Alliances and Corporate Development, z Twitcha przyznał:

ESL i Twitch odegrały kluczową rolę w histori esportu, jaki znamy. Kontynuacja naszej współpracy sprawi nie tylko, że content oferowany fanom będzie  lepszy, ale także umocni esportową społeczność, którą ESL, DreamHack i Twitch budowały przez lata.

Frank Uddo, Senior Vice President, Global Media z ESL powiedział:

Transmitowany na żywo esport należał w poprzednich latach do Twitcha. Jako, że nadal organizujemy jedne z największych imprez esportowych na świecie, naturalnym wydaje się jeszcze bliższa współpraca z Twitchem, aby dostarczać fanom najlepsze wrażenia z gry oraz zabezpieczyć przyszłość branży esportowej.

Co-CEO firmy DreamHack, Roger Lodewick, skomentował:

Ta współpraca to kamień milowy dla DreamHack, zarówno dla firmy jak i społeczności. Nasza współpraca z Twitch rozpoczęła się w 2009 roku gdy był to jeszcze Justin.tv – nowe, zbiorowe partnerstwo medialne potwierdza naszą wieloletnią współpracę oraz podkreśla jak ważny i znaczący jest Twitch dla naszej społeczności, jednocześnie uwidacznia, jak wartościowe są dostarczane przez ESL/DreamHack treści esportowe dla globalnej społeczności Twitch.

Na ten moment umowa pomiędzy ESL, DreamHackiem i Twitchem obowiązuje do końca 2022 roku.