Dziś nad ranem swojego żywota dopełniło Bad News Bears. Północnoamerykańska ekipa od kilku miesięcy bezskutecznie próbowała znaleźć pracodawcę, czego następstwem był jej ostateczny rozpad oraz deklaracja Michaela "dapra" Gulino, który sprawdzić się w VALORANCIE. Niemniej decyzja BNB nastręczyła pewnych problemów organizatorom DreamHack Masters Spring 2020.

Wszystko dlatego, że dapr i jego byli już kompani w drugiej połowie kwietnia zapewnili sobie awans na nadchodzącą online'ową imprezę, pokonując w decydującym meczu eliminacji Team Envy Michała "MICHA" Müllera. W tej sytuacji pojawiły się nadzieje, że to właśnie zespół Polaka przejmie zwolnione miejsce, ale teraz wiemy już, że tak się nie stanie. Być może miał na to wpływ fakt, że Müllera w ogóle nie ma w Stanach Zjednoczonych, bo jeśli wierzyć jego mediom społecznościowym, to powrócił on już do Europy. A tymczasem DH Masters Spring rusza za niespełna tydzień.

Wobec tego na zawodach ostatecznie pojawi się Chaos Esports Club, który w ogóle nie brał udziału w procesie eliminacyjnym. Co ciekawe, organizatorów nie zniechęcił nawet fakt, że formacja Joshuy "steela" Nissana ostatnimi czasy mierzy się problemami kadrowymi, w których wyniku do składu zawitał nawet Jonathan "Jonji" Carey, związany ostatnio z... Bad News Bears. Na ten moment jest on jednak tylko zmiennikiem i nie wiadomo, czy drużyna będzie korzystać z jego usług podczas zbliżającego się turnieju.

Wobec tego podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Chaos Esports Club FURIA Esports 100 Thieves Cloud9
Team Liquid MIBR Evil Geniuses Gen.G Esports

Zawody DreamHack Masters Spring 2020 w Ameryce Północnej potrwają od 19 maja do 14 czerwca, zaś ich łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów.