fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Startuje Absolute Masters w VALORANTA. Dziś pierwsze starcie z udziałem Polaków

Turnieje w VALORANTA pojawiają się niczym grzyby po deszczu, ale spora część organizatorów przekłada rozgłos zapewniany przez influencerów lub streamerów ponad rywalizację dążących do profesjonalnej kariery w nowej produkcji Riotu graczy. Dziś startują jednak jedne z ciekawie zapowiadających się zmagań, w których zresztą wystąpi aż jedenastu Polaków. Mowa tutaj oczywiście o Absolute Masters, gdzie w akcji zobaczymy w sumie trzydzieści dwie formacje.

Fazę grupową Absolute Masters zainauguruje pojedynek, w którym ujrzymy drużynę Piotra „izaka” Skowyrskiego. Reprezentujący barwy Fordon Boars izak, Paweł „Saju” Pawełczak, Sebastian „NEEX” Trela, Patryk „Patitek” Fabrowski oraz Tomasz „phr” Wójcik zmierzą się dzisiejszego wieczoru z clan123. Sama nazwa niewiele nam mówi, ale nazwiska niektórych z zawodników tego zespołu zdecydowanie tak, gdyż zobaczymy w nim chociażby Kirilla „Boombl4” Mikhailova z Natus Vincere.

Następnego dnia swój pierwszy mecz w Absolute Masters rozegra Begrip Gaming, którego reprezentantem jest Mikołaj „cyberDMG” Łapacz. Wraz ze swoim międzynarodowym składem Łapacz będzie musiał zmierzyć się z DREAMCHASERS, a więc ekipą Jonatana „Devilwalka” Lundberga oraz Jacoba „pytha” Mourujärviego. Szwedzka piątka wydaje się naprawdę groźna, dlatego też spotkanie to będzie niebywale ważne w kontekście ostatecznego układu grupy C oraz ewentualnego awansu Łapacza i spółki do play-offów.

16 maja do walki w turnieju włączy się kolejna w pełni polska ekipa, którą tworzą Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński, Mateusz „PAGO” Pągowski, Damian „Pevor” Kozioł oraz Tomasz „Tom223” Richter. Polacy z miksu o nazwie AMENO w meczu otwarcia grupy E podejmą fish123, czyli brytyjsko-łotewską drużynę, która w ostatnim czasie świetnie radzi sobie w turniejach VALORANTA i zazwyczaj kończy je na podium.


Harmonogram
Mecze otwarcia fazy grupowej
14 maja, 18:00 Fordon Boars vs clan123 Grupa A, BO1
15 maja, 18:00 DREAMCHASERS vs Begrip Gaming Grupa C, BO1
16 maja, 18:00 fish123 vs AMENO Grupa E, BO1

Anglojęzyczną transmisję z Absolute Masters możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i NiP na krawędzi europejskiego ESL One Road to Rio

Po wczorajszych porażkach Ninjas in Pyjamas oraz G2 Esports znalazły się na skraju eliminacji z europejskiego ESL One Road to Rio. Jeżeli formacje te...