STS
fot. fb/g5taz

NEO i TaZ odsłaniają karty! Legendy CS-a oficjalnie prezentują swoją organizację

Od wielu tygodni wiemy, że coś dzieje się w obozie Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego. Dwaj weterani Counter-Strike’a po rozwiązaniu ARCY postanowili kontynuować współpracę i wspólnie stworzyć kolejny projekt, który dziś po raz pierwszy ujrzał światło dzienne. Przedstawiamy wam HONORIS!

W składzie ekipy znajdziemy oczywiście wspomnianych TaZa i NEO, którzy współtworzyli legendarną Złotą Piątkę w czasach Counter-Strike’a 1.6, a na swoim koncie mają również triumf na Majorze CS:GO w 2014 roku. Obaj mają za sobą kilkanaście lat wspólnej gry, chociaż ich drogi rozeszły się na początku 2018 roku, gdy Wojtas opuścił Virtus.pro. Obaj Panowie ponownie spotkali się ze sobą pół roku temu, bo to właśnie wtedy powracający na rodzimą scenę NEO dołączył do ARCY. I chociaż ta ostatnia ekipa już nie istnieje, to na jej zgliszczach powstał nowy projekt o nazwie HONORIS.

CZYTAJ TEŻ:
NEO: Nie myślałem o końcu kariery. Czekałem na moment, by wrócić do gry

Jego członkiem został również Daniel „STOMP” Płomiński, który jeszcze w grudniu mógł świętować zwycięstwo w ESL Mistrzostwach Polski. Jednakże w lutym został odsunięty od składu Illuminar Gaming, od tego czasu przesiadując na ławce rezerwowych. Pozostałe dwa fotele zgarnęli natomiast zawodnicy nieco młodsi, czyli Wojciech „Prism” Zięba oraz Kamil „reiko” Cegiełko. Ten pierwszy ma za sobą występy w Pompa Teamie i Together Esports, a ponadto przez pewien czas był testowany przez Izako Boars. Drugi natomiast w swoim CV ma grę dla OFF-MODE, ale ostatnio grywał głównie miksowo.

Na debiut nowego składu nie będziemy musieli długo czekać. TaZ, NEO i kompani wystąpią już w tym tygodniu internetowego turnieju #HomeSweetHome. Polacy rozegrają całą fazę grupową 21 maja, a ich przeciwnikiem w meczu otwarcia zaplanowanym na 12:20 będzie forZe. Poza rosyjską piątką w grupie HONORIS znalazły się też c0ntact Gaming oraz Syman Gaming.

Po Virtus.pro grałem dla kolejnych organizacji, ale nie miałem szczęścia zostać w którejś na dłużej. W każdym przypadku trawiły nas problemy nie do końca zależne od formy drużyny. Po latach gry na najwyższym poziomie nadal czuję głód walki i wygrywania, ale chciałem to robić w pełni na własnych zasadach, na własną odpowiedzialność i według własnej długofalowej wizji. Nie wierzyłem, że któraś z organizacji da mi taką elastyczność. Tworząc własny esportowy dom z Filipem wiemy, że to do nas będzie należeć ostatnie
słowo. Jesteśmy też podekscytowani współpracą z Red Bullem. Zaangażowanie tej marki to wielkie wyróżnienie dla naszej nowej organizacji.

Wiktor „TaZ” Wojtas

Podjęcie decyzji o połączeniu sił przy tworzeniu długoterminowego projektu esportowego, nie zajęło nam dużo czasu. Znamy się z Wiktorem od lat, razem przeżyliśmy wiele zarówno dobrych, jak i gorszych momentów co tylko umocniło nasze relacje. To ważne, kiedy w grę wchodzi tworzenie wspólnej organizacji. Mamy także takie same ambicje sportowe dzięki czemu chcemy dalej grać, ale też i dzielić się naszym doświadczeniem z młodszymi zawodnikami, co jest jednym z ważniejszych celów Honoris.

Filip „NEO” Kubski

Skład HONORIS prezentuje się następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Filip „NEO” Kubski
  • Daniel „STOMP” Płomiński
  • Wojciech „Prism” Zięba
  • Kamil „reiko” Cegiełko
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 18 maja 2020

2 1. AVEZ Esport 1906 pkt KEi – kylar – nawrot – Markoś – byali – bogdan (t) 1 2. Actina PACT 1839 pkt darko –...