To już pewne – CLEANTmix nie dokończy bieżących rozgrywek ESL Mistrzostw Polski w obecnym zestawieniu kadrowym. Dywizja CS:GO w powstałej w ubiegłym roku organizacji została  dziś osłabiona, wszak z drużyną definitywnie pożegnał się Alan “mepsoN” Ciszewski, natomiast na ławce rezerwowych wylądował jeden z jej najbardziej rozpoznawalnych członków, Tomasz "exhie" Tuszko.

Choć wejście na scenę esportową w wykonaniu CLEANTA było naprawdę udane, tak w miarę upływu czasu formacja sponsorowana przez producenta odzieży zaczęła prezentować się coraz przeciętniej. Po awansie do ćwierćfinału jesiennych ESL Mistrzostw Polski i udziale w turnieju finałowym Polskiej Ligi Esportowej piątce spod znaku pioruna wróżono sukcesy. Te jednak nie nastąpiły, a bieżący sezon krajowego czempionatu uwypuklił problemy zespołu. Na 10 rozegranych na krajowym podwórku gier, CLEANTmix odniosło triumf jedynie w dwóch, dokładając do tego jeszcze jeden remis. To sprawiło, że Szymon "Crityourface" Pluta i partnerzy znaleźli się w strefie spadkowej, wyprzedzając jedynie Łomżę 0,0% Cyberwolves.

Co ciekawe, już w poprzednich kolejkach rozgrywek nad Wisłą drużynę wspierali Mateusz "m4tthii" Szambelan oraz Damian “MdN” Kisielewski, zastępując odpowiednio mepsoNa i exhiego. Dziś organizacja przekazała informację, że właśnie ten duet stand-inów pomoże formacji w następnych meczach, choć drużyna od pewnego czasu testuje już różne konfiguracje, dając szansę nowym zawodnikom. Nie wiadomo też do końca, jaki los czeka Tuszkę, bo ten na razie zasiądzie na ławce, w przeciwieństwie do Ciszewskiego, który oficjalnie rozstał się z ekipą, której barwy reprezentował od stycznia.

– Od pewnego czasu zmagaliśmy się z wieloma problemami, zarówno w drużynie, jak i poza nią. To na pewno było widoczne podczas naszych ostatnich spotkań podczas ESL Mistrzostw Polski, ale także jeszcze przed startem krajowych rozgrywek. Liczyliśmy, że na ten turniej uda nam się zbudować formę, jednakże ostatecznie zabrakło czasu. Aż do teraz żywiliśmy nadzieję, że może uda się to wszystko załatać w aktualnym składzie, lecz, jak widać, konieczne były zmiany. Na przestrzeni najbliższych tygodni chcielibyśmy skompletować piątkę na nowo, wierząc, że da on kibicom wiele radości – powiedział naszemu serwisowi Łukasz "Prawus" Ganczewski, menadżer CLEANTmix.

W obecnej sytuacji skład CLEANTmix prezentuje się następująco:

  • Konrad "koyot" Hadała
  • Dominik "frz" Baran
  • Szymon "Crityourface" Pluta
  • Mateusz "m4tthii" Szambelan – stand-in
  • Damian “MdN” Kisielewski – trener obecnie pełniący rolę stand-ina
  • Tomasz "exhie" Tuszko – rezerwowy