fot. materiały prasowe

Stworzony dla profesjonalistów: całkowicie nowy Razer Blade Pro 17

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, zaprezentowała dziś zupełnie nowego laptopa Razer Blade Pro 17, który został stworzony z myślą o profesjonalnych graczach, projektantach i twórcach gier. Blade Pro 17 od teraz jest dostępny z wyświetlaczem 4K 120Hz dla twórców oczekujących od stacji roboczej wysokiej rozdzielczości oraz z ekranem Full HD 300Hz, skierowanym do graczy, którzy pragną zobaczyć każdą klatkę rozgrywki.

Ekrany wspierają najnowsze procesory od Intela oraz NVIDIA – 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10875H 10. generacji i GeForce RTX  2080 SUPER (opcjonalnie). Zupełnie nowy Razer Blade Pro 17 to moc komputera stacjonarnego w kompaktowej obudowie o wymiarach 19,9 mm x 260 mm x 395mm, którą użytkownicy mogą z łatwością przenosić z biura do domowego biura.

Razer Blade Pro 17 to idealny laptop dla zaawansowanych użytkowników, profesjonalnych graczy i twórców – powiedział Brad Wildes, starszy wiceprezes działu Razer Systems Business – To równocześnie stacja robocza, zestaw do streamingu i maszyna bojowa – wszystko zamknięte w eleganckim i atrakcyjnym 17-calowym pakiecie. Blade Pro 17 radzi sobie z najnowszymi grami i najbardziej intensywnymi obciążeniami tak łatwo, jak chowa się go w plecaku.

Ekran, który dopieści Twoje oczy

Nowy ekran o częstotliwości odświeżania 300Hz to idealny wybór dla każdego profesjonalnego esportowca, który musi trenować podczas podróży i dla każdego zapalonego gracza, pragnącego uzyskać dodatkową przewagę. Zwiększona częstotliwość odświeżania zapewnia ostrość i gładkość obrazu w szybkich sekwencjach rozgrywki, dzięki czemu wrogowie są lepiej widoczni, a tekst staje się łatwiejszy do odczytania. 17,3-calowy ekran Full HD pokrywa 100% przestrzeni barwnej SRGB i jest indywidualnie skalibrowany pod kątem wierności wyświetlania kolorów, dzięki czemu gry są nie tylko jedwabiście gładkie, ale także olśniewająco piękne. W celu zagwarantowania, że żadne niepożądane i irytujące odbicia będą pogarszać ostrości grafiki i dynamicznych kolorów, każdy ekran pokryto matowym wykończeniem redukującym odblaski.

Dotykowy ekran 4K 120 Hz, dostępny tylko w Blade Pro 17, jest idealnym towarzyszem twórców podczas opracowywania wszystkich pomysłów, kiedykolwiek i gdziekolwiek się pojawią. Specjalnie skalibrowany wyświetlacz pokrywa 100% przestrzeni barwnej Adobe RGB, dzięki czemu jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla twórców i fotografów, którzy często muszą pracować podczas podróży. Ultrawysoka rozdzielczość w połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania to marzenie każdego redaktora, które pozwala na szybkie i płynne przewijanie treści na osi czasu lub powiększanie i edycję zdjęć w celu uzyskania idealnego obrazu.

Wyższy poziom mocy

Blade Pro 17 jest zasilany przez nowy 8-rdzeniowy procesor Intel i7-10875H z pamięcią podręczną 16 MB, dzięki czemu jest szybszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej, a w trybie Intel Turbo Boost jest w stanie osiągać taktowanie na poziomie nawet do 5,1 GHz. Zwiększony rozmiar pamięci podręcznej oraz dodatkowa liczba rdzeni przy wyższej częstotliwości taktowania oznaczają szybszą pracę aplikacji, krótszy czas renderowania w zestawach oprogramowania kreatywnego i wyższą liczbę klatek na sekundę w grze.

Z nowym ośmiordzeniowym procesorem Intel współpracuje nowa linia procesorów graficznych RTX SUPER (aż do wersji RTX 2080 SUPER). Nowe kary graficzne RTX SUPER mają do 8 GB pamięci GDDR6 o dużej przepustowości i więcej rdzeni odpowiadających za ray tracing, co zapewnia wzrost wydajności nawet o 25% większy w porównaniu z procesorami graficznymi RTX oraz lepszą wydajność ray tracingu w czasie rzeczywistym

Aby zmaksymalizować wydajność tych nowych procesorów, Blade Pro 17 wyposażono w unikalny system chłodzenia oparty na komorze parowej, który odpowiada za efektywne odprowadzanie ciepła. Jest on dodatkowo sparowany z dwoma wentylatorami dla jeszcze lepszego chłodzenia typu aktywnego. Dzięki tej nowatorskiej konstrukcji użytkownicy mogą przekroczyć próg wydajności bez martwienia się o niekomfortowy poziom generowanego ciepła czy hałasu.

Możliwości desktopa w mobilnym opakowaniu

Blade Pro 17 oferuje najbogatszą gamę opcji łączności dostępnych pośród laptopów z rodziny Razer Blade. Pod tym względem nowe urządzenie może konkurować nawet z najlepiej wyposażonymi komputerami stacjonarnymi. Blade Pro 17 wyposażono m.in. w czytnik kart UHS-III SD, port USB-C Thunderbolt 3, port HDMI 2.0B, Ethernet 2,5 Gb i Wi-Fi 6. Ponadto, w sytuacjach awaryjnych, porty USB-C obsługują teraz ładowanie za pomocą ładowarki 20 V USB-C. W górnej części ramki wyświetlacza umieszczono zintegrowaną kamerę internetową HD, która pozwala streamerom z łatwością panować nad swoim otoczeniem. Kamera została również wyposażona w czujnik podczerwieni, który zapewnia szybki i łatwy dostęp do komputera za pośrednictwem funkcji Windows Hello.

Oprócz różnorodnych portów i kamerki internetowej HD, nowy Blade Pro 17 otrzymał odświeżoną klawiaturę z poszerzonym prawym klawiszem Shift oraz klawisze kierunkowe o połowie wysokości. Wszystkie klawisze są indywidualnie podświetlane dzięki Razer Chroma RGB. Nowy układ odzwierciedla bardziej tradycyjny układ klawiatury, co pozwala na szybsze i bardziej wydajne pisanie.

Blade Pro 17 to szczyt wydajności w rodzinie Razer Blade, umieszczając moc i opcje łączności, które kiedyś były dostępne wyłącznie w urządzeniach stacjonarnych, w cienkiej i lekkiej 17-calowej konstrukcji, którą można zabrać ze sobą wszędzie.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Nowy Razer Blade Pro 17 będzie dostępny w cenie 2899.99 € MSRP za pośrednictwem Razer.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (jeszcze w tym miesiącu). Wkrótce trafi także do wybranych detalistów w Europie, Chinach, Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.

Aby dowiedzieć się więcej: https://www.razer.com/gaming-laptops/razer-blade-pro

Źródło: informacja prasowa

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy zwycięzcę grupy A podczas DH Masters Spring. I nie jest to Astralis

Astralis to faworyt każdego turnieju, na którym wystąpi. Nie inaczej jest w przypadku DreamHack Masters Spring 2020, chociaż trzeba pamiętać, że ekipa...

>