STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

olofmeister poza podstawowym składem FaZe! Szwed bierze przerwę od zawodowej gry

Spokojny sobotni wieczór? Nic z tych rzeczy, bo właśnie dotarły do nas sensacyjne wieści z obozu FaZe Clanu! Olof „olofmeister” Kajbjer poinformował, że opuszcza aktywny skład międzynarodowej formacji i zamierza odpocząć od profesjonalnego grania w Counter-Strike’a.

Utytułowany olofmeister trafił pod banderę FaZe w sierpniu 2017 roku, kończąc tym samym owocną, trzyletnią współpracę z Fnatic. Szwed zmieniał barwy klubowe, mając na swoim koncie już dwa triumfy na Majorze CS:GO i na tym licznik się zatrzymał, bo w nowym otoczeniu zawodnik nie zasmakował zwycięstwa na imprezie sponsorowanej przez Valve. Choć trzeba powiedzieć, że raz był tego wyjątkowo blisko i to już parę miesięcy po głośnym transferze. W styczniu 2018 roku FaZe dotarło bowiem do finału ELEAGUE Major Boston, jednak w nim musiało uznać wyższość Cloud9. Od tamtej pory 28-latek wystąpił jeszcze na trzech Majorach, natomiast ani razu nie był uczestnikiem pojedynku o tytuł mistrzowski.

Nie oznacza to jednak, że pobyt Kajbjera w amerykańskim klubie był pozbawiony sukcesów. Z nim w składzie drużyna wygrała w sumie siedem imprez offline, w tym ESL One New York 2017, ELEAGUE Premier 2017, finały czwartego sezonu Esports Championship Series oraz EPICENTER 2018. Od kwietnia do lipca 2018 roku gracz nie był częścią głównego składu, a wynikało to z urlopu podyktowanego problemami osobistymi. Pod nieobecność olofmeistera ekipa posiłkowała się Richardem „Xiztem” Landströmem oraz Jørgenem „cromenem” Robertsenem

Zdecydowałem się na wzięcie przerwy od Counter-Strike’a. W ostatnim czasie coraz częściej odczuwałem zmęczenie i traciłem motywację potrzebną do tego, żeby godnie reprezentować siebie, swoich kolegów oraz markę FaZe. Wciąż kocham grę i całą scenę, ale muszę odzyskać motywację. Zamierzam odpocząć, dojść do siebie oraz pomyśleć na temat swojej przyszłości. Chciałbym podziękować FaZe oraz wszystkim fanom za okazywaną miłość oraz wsparcie – pisze olofmeister w komunikacie, który został opublikowany w mediach społecznościowych organizacji.

Skład FaZe Clanu prezentuje się teraz następująco: 

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Janko „YNk” Paunović – trener

Już jutro FaZe Clan stawi się na serwerze i rozegra swój pierwszy mecz w DreamHack Masters Spring. Do tego czasu podopieczni Janko „YNk” Paunovicia muszą obsadzić fotel zwolniony przez ich byłego kolegę.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU: Zrobię wszystko, żeby grać w najlepszej drużynie na świecie

To opowieść o esportowej podróży w nieznane. To opowieść o licznych obawach, nowych wyzwaniach i niepowodzeniach, ale także o sukcesach i obiecujących...