Online'owe zmagania na międzynarodowej scenie CS:GO trwają. Kolejną okazją, by zobaczyć w akcji ekipy ze światowego topu, będzie BLAST Premier Spring Showdown 2020, który rusza pod koniec tego tygodnia. Niemniej podział na grupy poznaliśmy już dziś.

Mimo że są to swoiste zawody drugiej szansy dla tych, którzy nie poradzili sobie podczas imprezy głównej lub też w ogóle na niej nie zagrali, to w europejskiej grupie B znajdziemy zarówno Fnatic, jak i mousesports, czyli odpowiednio trzecią oraz czwartą drużynę rankingu HLTV. Co ciekawe, do zbioru A trafiło natomiast Astralis, czyli lider wspomnianego zestawienia. Ponadto szansę na pokazanie się otrzymają ENCE oraz Ninjas in Pyjamas, które niedawno zmieniły swoich zawodników. Swoistą ciekawostką jest też sAw, które miejsce na turnieju zapewniło sobie poprzez triumf na RTP Arena Cup. Ostatni wolny slot zgarną natomiast mistrzowie CIS Cup, których poznamy 30 maja.

CZYTAJ TEŻ:
Zmiana w aktywnym składzie Astralis! gla1ve na urlopie zdrowotnym

Ciekawie będzie też w Ameryce Północnej, gdzie po raz kolejny w ostatnim czasie rywalizować ze sobą będą FURIA Esports oraz MIBR. Częściej z tej brazylijskiej rywalizacji wychodziła ta pierwsza formacja, ale trzeba pamiętać, że Gabriel "FalleN" Toledo i spółka niedawno ściągnęli posiłki w postaci Alencara "trk" Rossato. Jednocześnie Latynosi muszą się mieć na baczności, bo na ich potknięcie czekać będą zwycięzcy ESL One Road to Rio z Gen.G Esports. W grupie B dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy 100 Thieves oraz Evil Geniuses, czyli dwóch zespołów, które od pewnego czasu nie zachwycają swoją grą, chociaż wcześniej traktowane były jako przedstawiciele światowej czołówki.

Podział na grupy prezentuje się następująco:


Europa

Grupa A

Astralis ENCE Ninjas in Pyjamas sAw Team Vitality

Grupa B

Dignitas Fnatic MAD Lions mousesports TBD

Ameryka Północna

Grupa A

Choas Esports Club FURIA Esports Gen.G Esports MIBR

Grupa B

100 Thieves Cloud9 Evil Geniuses Triumph

BLAST Premier Spring Showdown 2020 w Europie i Ameryce Północnej odbędzie się między 31 maja a 7 czerwca i zaoferuje uczestnikom obu dywizji po 162,5 tysiąca dolarów w puli nagród. Ponadto na Startym Kontynencie do zdobycia będą cztery, a w NA dwa miejsca na kontynentalnych finałach wiosennej edycji BLAST Premier.