fot. ESL

Rusza G2 Esports European Brawl II w VALORANTA. Z kim i o której zagrają Polacy?

Po sukcesie pierwszej edycji turnieju VALORANTA o nazwie European Brawl G2 Esports postanowiło pójść za ciosem i zorganizować edycję drugą. W niej po raz kolejny zobaczymy w akcji polskich graczy, którzy spróbują poprawić słaby wynik z poprzednich zawodów.

Wtedy nasi rodacy odpadli już po pierwszym meczu, przegrywając 0:2 z Francuzami. Z tamtego zespołu pozostali jednak tylko Piotr „izak” Skowyrski oraz Jakub „Lothar” Szygulski, których zamiast Filipa „NEO” Kubskieo, Wiktora „TaZa” Wojtasa i Mateusza „PAGO” Pągowskiego wspierać będą Sebastian „NEEX” Trela, Patryk „Patitek” Fabrowski oraz Paweł „saju” Pawelczak. Niezależnie od tego mamy pewność, że tym razem Polska rozegra co najmniej trzy spotkania, gdyż zmianie uległ format imprezy – teraz rozpocznie się ona od fazy grupowej.

CZYTAJ TEŻ:
Fordon Boars z awansem do play-offów Epulze Valorant Prodigies

W niej Biało-Czerwoni rywalizować będą m.in. z kadrą Bałkanów, której członkiem jest Kevin „Tohaj” Batic, gracz G2 w Fortnite’a. Ponadto rodzima piątka będzie musiała poradzić sobie również z Francuzami, wśród których znajdziemy znanego z Epsilon eSports Kévina „Uzzziiiego” Vernela, oraz Turkami. Ostatecznie awans do play-offów uzyskają po trzy najlepsze formacje z każdego ze zbiorów, dołączając do reprezentacji Szwecji oraz drużyny Adila „ScreaMa” Benrlitoma, które mają już zagwarantowane miejsca w ćwierćfinale.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

26 maja
15:00 Francja vs Turcja BO1
15:00 Polska vs Bałkany BO1
15:00 Hiszpania vs Finlandia BO1
15:00 Wielka Brytania vs Niemcy BO1
16:00 Wielka Brytania vs Hiszpania BO1
16:00 Finlandia vs Niemcy BO1
16:00 Francja vs Polska BO1
16:00 Turcja vs Bałkany BO1
17:00 Hiszpania vs Niemcy BO1
17:00 Wielka Brytania vs Finlandia BO1
17:00 Turcja vs Polska BO1
17:00 Francja vs Bałkany BO1
18:00 trzeci zespół grupy A vs Team ScreaM BO3
18:00 trzeci zespół grupy B vs Szwecja BO3
18:00 drugi zespół grupy A vs pierwszy zespół grupy A BO3
18:00 pierwszy zespół grupy A vs drugi zespół grupy B BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Turniej G2 Esports European Brawl II potrwa do 27 maja, zaś jego zwycięzcy wzbogacą się o 10 tysięcy euro. Bronić wywalczonego miesiąc temu mistrzowskiego tytułu będą Szwedzi.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

The International 10 Battle Pass już w sprzedaży!

Nerwowe oczekiwanie społeczności Doty 2 wreszcie dobiegło końca! W poniedziałkowy wieczór Valve wprowadziło bowiem do gry przepustkę bitewną The Inter...

>