STS
fot. Valve

The International 10 Battle Pass już w sprzedaży!

Nerwowe oczekiwanie społeczności Doty 2 wreszcie dobiegło końca! W poniedziałkowy wieczór Valve wprowadziło bowiem do gry przepustkę bitewną The International, w której tradycyjnie już znalazło się wiele dodatków odświeżających zabawę na wirtualnych serwerach. CZYTAJ TEŻ: The International przełożone. Organizatorzy celują w 2021 rok W poprzednich latach Battle Pass trafiał do flagowego produktu amerykańskich deweloperów w […]

Nerwowe oczekiwanie społeczności Doty 2 wreszcie dobiegło końca! W poniedziałkowy wieczór Valve wprowadziło bowiem do gry przepustkę bitewną The International, w której tradycyjnie już znalazło się wiele dodatków odświeżających zabawę na wirtualnych serwerach.

CZYTAJ TEŻ:
The International przełożone. Organizatorzy celują w 2021 rok

W poprzednich latach Battle Pass trafiał do flagowego produktu amerykańskich deweloperów w pierwszych dniach maja, jednak tegoroczne opóźnienie nie może dziwić. Pod koniec ubiegłego miesiąca ogłoszono przecież, iż ze względu na pandemię koronawirusa TI 10 nie odbędzie się w zapowiadanym wcześniej sierpniowym terminie, sygnalizując jednocześnie możliwość przełożenia sztokholmskiej imprezy dopiero na 2021 rok. Już wtedy jasne było jednak, iż przepustka bojowa pojawi się w oficjalnej wersji gry natychmiast po jej sfinalizowaniu, które miało trwać nieco dłużej niż zwykle tylko i wyłącznie przez konieczność pracy zdalnej. Valve danego słowa nie złamało i tak oto już teraz Battle Pass ujrzał światło dziennie.

A co w nim znajdziemy? Jedną z naprawdę wielu nowości są gildie, w których możemy bawić się wspólnie z grupą swoich przyjaciół, wypełniając kolejne kontrakty i podejmując ciekawe wyzwania. Pomyślne poczynania wiązały się będą oczywiście z cennymi nagrodami; podobnie rzecz będzie się miała w przypadku rywalizacji w zaprezentowanym bojowym gauntlecie. Na horyzoncie widnieje już także specjalne letnie wydarzenie, którego szczegóły nie są jednak jeszcze znane. Już teraz wiadomo natomiast, iż rozgrywka obracać się będzie wokół wędrówki w tajemniczym czteroosobowym labiryncie. Lista nowinek jest znacznie dłuższa, ale nie zapomniano także o sprawdzonych już w akcji dodatkach. Pełny opis tegorocznego Battle Passa wraz ze szczegółową rozpiską upominków i nagród dostępny jest pod tym adresem.

Każdy chętny może już zakupić podstawową przepustkę bojową za 9,99$, a następnie rozpocząć mozolne zbieranie doświadczenia. Niemniej jednak istnieje też druga ścieżka, na której końcu znajdują się cenne punkty. Po wydaniu 29,35$ do ekwipunku nabywcy trafi aż 50 poziomów Battle Passa, natomiast za 100 poziomów należy zapłacić 44,99$. To niezwykle istotna informacja, gdyż każdy kolejny poziom przepustki odblokowuje nowe dodatki i funkcje. Za uzyskanie 1000 poziomu otrzymamy wszakże specjalny efekt Aegis oraz metalową replikę trofeum TI w skali 1:5. To jednak nie wszystko, bo za awansowanie na 2000 poziom Valve nagrodzi nas repliką Baby Roshana.

A jak w tym wszystkim odnajduje się esportowa strona Doty 2? Czwarta część zysków ze sprzedaży Battle Passa powiększy bazową pulę nagród The International, która wynosi 1,6 miliona dolarów. Przed rokiem licznik zatrzymał się na 34 330 068 dolarów, co wciąż jest największą pulą w historii esportu. Czy tym razem znów uda się pobić rekord? Odpowiedź na to pytanie przynieść może tylko czas; wiele też zależy od tego, kiedy ostatecznie odbędzie się TI 10.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jedna mapa wystarczyła. Illuminar pewne miejsca w półfinale ESL Mistrzostw Polski

1 grudnia 2019 roku Illuminar Gaming sięgnęło po tytuł ESL Mistrza Polski w CS:GO. Tamten zespół co prawda już nie istnieje, niemniej nieco przemeblow...