Ostatnimi czasy w esport wkracza coraz więcej influencerów, którzy są zainteresowani tematem internetowych zmagań. Jeszcze niedawno przecież Gaweł "Kashtelan" Paprzycki grał w zespole jednego z serbskich YouTuberów. Dzisiaj za to na polską scenę esportową wkroczyli Marcin oraz Dawid Malczyńscy, którzy połączyli swoje siły wraz z Together Esports i stworzyli organizację o nazwie H34T Esports.

Ich wejścia w esport nie można jednak nazwać niespodziewanym. Przez ostatnie kilka dni Marcin Malczyński zapowiadał, że ma coś ważnego do ogłoszenia. Dodatkowo w social media Together Esports również pojawiła się informacja, że organizacja znika, jednakże była to oczywiście tylko i wyłącznie zapowiedź rebrandingu.

Tak o wejściu w esport mówi sam Marcin Malczyński:

Od kilku lat po cichu śledziłem esport w naszym kraju. Wcześniej uczestniczyłem w nim jako gracz, kiedy kształtowały się podwaliny pod obecną scenę. Dlatego postanowiłem połączyć siły z Together Esports i zbudować nową organizację łączącą doświadczonych graczy z młodymi talentami. Wydaje mi się że jest jeszcze bardzo dużo miejsca na rozwój esportu w naszym kraju i chciałbym się do tego aktywnie przyczynić

Na temat połączenia sił z youtuberami wypowiedział się także dotychczasowy właściciel Together Esports, Maksymilian Pawłowski:

Przemyśleliśmy z resztą zarządu jakie są zalety organizacji oraz czego jej brakuje i uznaliśmy, że marka potrzebuje odświeżenia, nowego impulsu do działania, więcej ognia. Marcin i Dawid, jak to twórcy contentu, są kreatywni i mają wiele inspirujących pomysłów. Cieszę się więc, że zdecydowali się współtworzyć H34T, bo będzie to dobre połączenie obecnie istniejących struktur TGE oraz ich doświadczenia w innych dziedzinach i pasji do esportu.

Dotychczasowe dywizje organizacji, m.in. SimRacingu oraz Counter-Strike'a dokończą rozgrywki w barwach Together Esports, natomiast od kolejnych sezonów będą reprezentowały barwy H34T.