fot. materiały prasowe

Razer Blade 15 Studio Edition – laptop dla twórców z nowym 8-rdzeniowym procesorem oraz układem graficznym Quadro

Firma Razer zaprezentowała dzisiaj nowego laptopa Blade 15 Studio Edition, mobilną stację roboczą dostosowaną do potrzeb każdego typu twórcy – od inżyniera dźwięku po artystę VFX. Mobilne studio Razera zostało wyposażone w najnowszy, 8-rdzeniowy procesor Intel 10. generacji, procesor graficzny NVIDIA Quadro RTX 5000 oraz w inne dodatkowe funkcje, takie jak skalibrowany ekran dotykowy 4K OLED, czytnik kart UHS-III SD i port ładowania USB-C. Nowy Razer Blade 15 Studio Edition to idealne połączenie wydajności i funkcjonalności spakowane w smukłej białej obudowie.

Nowy poziom wydajności

Wewnątrz Blade 15 Studio Edition znalazł się nowy 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10875H 10. generacji, z taktowaniem aż do 5,1 GHz (przy użyciu technologii Intel Thermal Velocity Boost). Osiem rdzeni, w połączeniu z ulepszoną częstotliwością, zwiększa znacząco wydajność pracy aplikacji intensywnie wykorzystujących procesor.

Z myślą o twórcach i specjalistach pracujących ze szczegółowymi modelami 3D lub złożonymi projektami VFX, Blade 15 Studio zostało wyposażone w procesor graficzny NVIDIA Quadro RTX 5000. Quadro RTX 5000 może pochwalić się 16 GB pamięci GDDR6 niezbędnej do równoczesnej pracy z wieloma aplikacjami kreatywnymi oraz 48 rdzeniami RT w celu poprawienia wydajności ray tracingu w czasie rzeczywistym. Pozwala to twórcom zarządzeniem własną pracą w nowy i unikalny sposób.

Gdybym miał zapytać się siebie kilka lat temu, czy mogę zdalnie dopieszczać ostateczną koncepcję animacji komputerowej, takiej jak Battlesuit, prawdopodobnie pomyślałbym, że jestem szalony – powiedział Hasraf „HaZ” Dulull, dyrektor i producent Battlesuit. – Dzisiaj narzędzia takie jak Unreal Engine, wspierane w procesie renderingu przez GPU NVIDIA w laptopach Blade, pozwalają twórcom filmowym, w tym mnie, przekraczać ograniczenia narracji fantastyczno-naukowej, umożliwiając tym samym realizację wszystkich pomysłów bez względu na to, jak szalona jest moja wyobraźnia.

Nowy poziom grafiki

W centrum nowego Blade 15 Studio znajduje się 15,6-calowy ekran dotykowy 4K OLED, który przenosi użytkowników do innych wymiarów dzięki czystej i bogatej kolorystyce. Każdy z wyświetlaczy pokrywa 100% przestrzeni barw DCI-P3 i jest indywidualnie skalibrowany pod kątem dokładności odwzorowania kolorów, a niski parametr Delta-E zapewnia zgodność kolorów podczas pracy w różnych środowiskach. Ekran charakteryzuje się również bardzo niskim czasem reakcji wynoszącym 1 ms, co szczególnie spodoba się twórcom pracującym nad efektami wizualnymi lub tworzeniem gier wideo. Ekran pokryto szklanym panelem Gorilla dla zwiększenia jego trwałości, dzięki czemu użytkownicy często korzystający ze sterowania dotykowego mogą bez najmniejszych obaw intensywnie używać Blade 15 Studio Edition.

Nowy poziom wszechstronności

Nowa obudowa Blade 15 Studio Edition została zaprojektowana zarówno pod kątem niezawodności, jaki i wydajności pracy. Wykonano ją z jednego bloku aluminium i anodowano w kolorze białym (mercury white). W rezultacie otrzymano cienką, ale trwałą konstrukcję, która wytrzyma próbę czasu i sprosta wymaganiom żądnych przygód użytkowników.

Pracowałem na poprzednim Blade 15 Studio w ciągu ostatnich kilku miesięcy i odkryłem, że jest to nie tylko świetny laptop do codziennych zadań. Swoją prawdziwą moc pokazuje wtedy, kiedy trzeba sprawy szybko popchnąć do przodu – powiedział Jarred Land, CEO w RED Digital Cinema. – Teraz wygląda na to, że nowe Blade Studio jest jeszcze lepsze, dzięki nowemu 8-rdzeniowemu procesorowi oraz możliwości ładowania laptopa przez port USB-C / Thunderbolt. Te nowości sprawiają, że z pewnością będzie to mój główny laptop w przyszłości.

Blade 15 Studio Edition, aby ułatwić życie każdemu twórcy, został wyposażony w najnowsze opcje łączności, takie jak czytnik kart SD UHS-III, Bluetooth 5.1 oraz USB-C z Thunderbolt 3. Oprócz samego przesyłania danych i wideo, porty USB-C zapewniają teraz użytkownikom znacznie większą elastyczność, pozwalając na korzystanie z uniwersalnego zasilacza USB-C do ładowania urządzenia w nagłych wypadkach.

Zupełnie nowa wersja Razer Blade 15 Studio Edition to najnowsze technologie przetwarzania i grafiki, umożliwiające twórcom tworzenie najlepszych dzieł, zarówno w terenie, jak i w studio.

Cena i dostępność

Nowa wersja Blade 15 Studio Edition będzie dostępna w cenie 4599.99 € (sugerowana cena detaliczna) i jest już do nabycia na Razer.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wkrótce oferta nowych laptopów pojawi się u wybranych sprzedawców w Europie, Chinach, Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.

Aby dowiedzieć się więcej o Razer Blade 15 Studio Edition oraz innych laptopach RTX Studio, prosimy odwiedzić stronę: razer.com/gaming-laptops/razer-blade-studio-edition

Więcej informacji o akcji #MadeWithBlade oraz o kulisach tworzenia Battlesuit, prosimy zajrzeć w to miejsce: razer.com/campaigns/made-with-blade/battlesuit

Źródło: informacja prasowa

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bracia Malczyńscy wkraczają do esportu. Together to od teraz H34T

Ostatnimi czasy w esport wkracza coraz więcej influencerów, którzy są zainteresowani tematem internetowych zmagań. Jeszcze niedawno przecież Gaweł "Ka...

>