Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem ESL Mistrzostw Polski, które ostatecznie wygrało x-kom AGO. Fani polskiego CS-a mogli również kibicować naszym rodakom w Sprout. W ostatnich dniach byliśmy też świadkami wielu ruchów transferowych w całym esportowym świecie. Kolejne zmiany miały miejsce m.in. w Astralis czy AGO ROGUE. Oto lista najważniejszych wydarzeń ubiegłego tygodnia.

x-kom AGO wygrywa ESL Mistrzostwa Polski

Po dwóch latach x-kom AGO ponownie zatriumfowało w ESL Mistrzostwach Polski. Jastrzębie pokonały w wielkim finale 2:0 AVEZ Esport i wygrały 25 tysięcy złotych oraz miejsce na ESL Pro European Championship 2020.

https://cybersport.pl/256665/tytul-po-dwoch-latach-wraca-do-ago-jastrzebie-wygrywaja-esl-mistrzostwa-polski/

Ekipa Polaków wygrywa ESL Meisterschaft Spring

W ostatnich dniach zakończyły się również rozmaite zagraniczne regionalne ligi CS:GO. W niemieckim ESL Meisterschaft Spring po triumf sięgnęło Sprout, które w składzie ma Pawła „dychę” Dychę oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego. W wielkim finale drużyna naszych rodaków pokonała BIG.

https://cybersport.pl/256664/dycha-i-snatchie-mistrzami-niemiec-sprout-lepsze-od-big/

Kolejny zawodnik Astralis na urlopie zdrowotnym

W minionym tygodniu Andreas „Xyp9x” Højsleth poinformował o wzięciu urlopu zdrowotnego. Zawodnik Astralis w oświadczeniu napisał, że jest to spowodowane stresem i wypaleniem. Duńczyk zamierza odzyskać motywację i podreperować swoje zdrowie, przez co nie wie jeszcze, kiedy wróci na serwer.

https://cybersport.pl/256256/xyp9x-robi-sobie-przerwe-od-gry-nie-wiem-kiedy-wroce-do-rywalizacji/

Bymas tymczasowo w FaZe

W ubiegły czwartek FaZe Clan ogłosił, że Aurimas „Bymas” Pipiras tymczasowo zajmie miejsce Olofa „olofmeistera” Kajbjera. Szwed, podobnie kilku zawodników z innych drużyn, postanowił wycofać się na ławkę. Nie wiemy, czy wróci on do FaZe i kiedy jego powrót do profesjonalnego grania mógłby nastąpić.

https://cybersport.pl/255847/bymas-tymczasowo-wskakuje-do-skladu-faze/

Raxxo opuszcza K1CK

Dwa tygodnie temu, gdy gracze K1CK Neosurf wywalczyli wicemistrzostwo European Masters, mówili, że nie planują zmian. Mimo tych zapowiedzi zespół opuścił Oskar „Raxxo” Bazydło. Nasz rodak na Twitterze poinformował, że jest otwarty na oferty oraz testy.

https://cybersport.pl/255848/finalisci-eu-masters-jednak-zmieniaja-raxxo-zegna-sie-z-k1ck/

Mystiques odchodzi z AGO ROGUE i dołącza do K1CK

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem 4. sezonu Alior Bank Ultraligi AGO ROGUE ogłosiło rozstanie się z Patrykiem „Mystiquesem” Piórkowskim. Na ogłoszenie nowej drużyny Piórkowskiego nie musieliśmy długo czekać. Tą będzie K1CK.

https://cybersport.pl/256394/mystiques-opuszcza-ago-rogue/

https://cybersport.pl/256556/mystiques-nowym-wspierajacym-k1ck-znamy-sklad-formacji-na-czwarty-sezon-ultraligi/

Finały LEC 2020 Summer w Malmö odwołane

Riot Games poinformowało, że finały letniego splitu League of Legends European Championship w Malmö się nie odbędą. Na ten moment nie wiadomo czy zostaną przeniesione do studia w Berlinie, czy innej lokalizacji.

https://cybersport.pl/255979/finaly-lec-2020-summer-w-malmo-odwolane-mecze-nadal-rozgrywane-beda-online/

Bracia Malczyńscy wkraczają do esportu

Na scenę esportową wkroczyli bracia Marcin oraz Dawid Malczyńscy, którzy połączyli siły z Together, tworząc nową organizację H34T Esports. Dotychczasowe składy dokończą rozgrywki w obecnych barwach, a w kolejnych zawodach wystąpi już pod nową nazwą.

https://cybersport.pl/256265/bracia-malczynscy-wkraczaja-do-esportu-together-to-od-teraz-h34t/

Zaprezentowano nową postać w VALORANCIE

Riot Games pokazało Reynę – nową postać w VALORANCIE. Na zaprezentowanym klipie widać, że posiada ona umiejętność leczenia czy oślepiania przeciwnika. Agentka pochodzi z Meksyku.

https://cybersport.pl/256567/oto-reyna-nowa-postac-w-valorancie/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.