W miniony weekend wyłoniliśmy nowego mistrza kraju w CS:GO. Tym zostało x-kom AGO, które podczas niedzielnego finału 2:0 pokonało AVEZ Esport. I chociaż w przekroju całego sezonu Jastrzębie rzeczywiście były najlepszą z ekip, to nie można nie wspomnieć, że spora w tym zasługa Miłosza "mhL-a" Knasiaka.

18-letni snajper nie bez powodu został nagrodzony statuetką dla MVP. Był on przecież jednym z najważniejszych ogniw w szeregach AGO i wielokrotnie zapewniał swojej drużynie ważne punkty – czy to w fazie zasadniczej czy też pucharowej. Podczas play-offów był on zresztą najlepszym ze wszystkich graczy i osiągnął rating 1,26, odskakując grupie pościgowej w postaci m.in. jego klubowego kolegi, Damiana "Furlana" Kisłowskiego, czy też Pawła "reatza" Jańczaka. Knasiak jako jedyny zawodnik osiągnął też średnią fragów na rundę przekraczającą 0,80. Co ciekawe, to nie on jednak może pochwalić się najwyższą średnią eliminacji z AWP – pod tym względem lepiej od niego wypadli Konrad "EXUS" Jeńczeń oraz przede wszystkim inny przedstawiciel młodej krwi, czyli Olek "hades" Miskiewicz z Wisły All in! Games Kraków. Kwietniowy nabytek Białej Gwiazdy zdobywał średnio 0,52 fraga z AWP na rundę, a warto pamiętać, że był to jego debiutancki sezon w ESL Mistrzostwach Polski.

Powody do zadowolenia ma też inny debiutant, Kamil "KEi" Pietkun. Reprezentant AVEZ Esport nie tylko sięgnął ze swoją ekipą po wicemistrzostwo, ale też indywidualnie pokazał się z naprawdę dobrej strony. To właśnie jemu przypadł w udziale tytuł najbardziej "bezwzględnego" uczestnika play-offów imprezy ze średnią obrażeń na rundę na poziomie nieco ponad 87. Pod tym względem wyprzedził on o wiele bardziej doświadczonych reatza czy Furlana. A skoro o doświadczeniu mowa – niewielu polskich graczy może pod tym kątem rywalizować z Januszem "Snaxem" Pogorzelskim. Triumfator Majora z 2014 roku nie pomógł co prawda Illuminar Gaming obronić tytułu, ale pokazał, że jeszcze potrafi grać. Wszak to on najczęściej wychodził z otwierających rundę pojedynków – prawie 68% tego typu sytuacji w jego przypadku kończyło się sukcesem. Aż pięć razy sukcesem kończyły się też clutche, podczas których z rywalami mierzył się Kacper "darko" Ściera. Graczowi Actiny PACT w tej materii dorównuje tylko Kacper "Kylar" Walukiewicz z AVEZ.

Najciekawsze statystyki uczestników play-offów ESL MP prezentujemy poniżej (liczby pochodzą z HLTV.org):

Rating Fragi/runda Fragi z AWP/runda
mhL 1,26 mhL 0,84 hades 0,52
                                                                                                                                         
Furlan 1,21 reatz 0,78 EXUS 0,49
reatz 1,20 KEi 0,78 mhL 0,45
Sobol 1,20 Sobol 0,77 Markoś 0,43
KEi 1,18 EXUS 0,77 Snax 0,32
fot. ESL/Adam Łakomy fot. ESL/Adam Łakomy fot. DreamHack/Adela Sznajder
Obrażenia/runda Udane otwarcia Wygrane clutche
KEi 87,8 Snax 66,7% darko 5
                                                                                                                                         
reatz 87,4 mhL 63% Kylar 5
Sobol 85,4 Goofy 55,3% Markoś 4
Furlan 85,2 hades 54,5% F1KU 4
mhL 84,7 siuhy 54,2% lunAtic 3
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński fot. ESL/Adam Łakomy fot. ESL/Adam Łakomy

Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.