ESL One Road to Rio przyniosło nam wiele niespodzianek, z powodu których Natus Vincere, czyli obecny lider rankingu HLTV, znajduje się obecnie na granicy awansu na Majora. Wiele w tej kwestii może zmienić jednak nadchodzący turniej eliminacyjny, którego szczegóły dziś poznaliśmy.

Za jego organizację odpowiedzialne będzie WePlay!, czyli ukraińska firma znana przede wszystkim fanom Doty 2, chociaż mająca na swoim koncie także kilka online'owych imprez CS:GO. Zawody otrzymały nazwę WePlay! Clutch Island i zapoczątkowane zostaną 8 czerwca, gdy to rozpoczną się pierwsze kwalifikacje. Główny turniej zaplanowano natomiast na okres od 16 do 28 czerwca – jego uczestnicy walczyć będą o łączną pulę w wysokości 50 tysięcy dolarów oraz 14 375 punktów rankingowych. Zwycięzca zmagań zgarnie 15 tysięcy dolarów i 2 tysiące punktów.

Na ten moment w rankingu regionu CIS prowadzi Hard Legion Esport i gdyby eliminacje do Majora zakończyły się dziś, to właśnie ta ekipa oraz Team Spirit zdobyłyby status legendy. Ponadto na ESL One Rio 2020 Major Championship wystąpiłyby również Virtus.pro, Winstrike Team oraz Natus Vincere. Warto jednak pamiętać, że WePlay! Clutch Island to dopiero trzeci z czterech zaplanowanych turniejów eliminacyjnych.