fot. Riot Games

Chiński LoL traci jednego ze swoich najlepszych zawodników. Uzi zakończył karierę!

Można powiedzieć, że w chińskim League of Legends skończyła się dziś pewna epoka. Jeden z najlepszych strzelców na świecie, Jian „Uzi” Zi-Hao poinformował o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza.

Choć jest to decyzja bardzo bolesna, to jednak od dłuższego czasu wisiała w powietrzu. Bardzo często na światło dzienne przebijały się informacje na temat problemów Uziego z nadgarstkiem, a sam zawodnik w ostatnim czasie dość często opuszczał gry w LPL. W letnim splicie nie zagrał ani jednego oficjalnego meczu, a jego miejsce zajął Lu „Betty” Yu-Hung. Tę zmianę dało się odczuć – ostatecznie RNG zakończyło zmagania w lidze chińskiej w pierwszej rundzie fazy play-off (7-8. miejsce).

Uzi rzucił nieco światła na powód swojego odejścia w poście zamieszczonym na chińskim komunikatorze Sina Weibo. Okazało się, że jego niezdrowy tryb życia zakończył się zdiagnozowaniem u niego cukrzycy typu 2. W obawie przed komplikacjami zawodnik zdecydował się na porzucenie esportowej kariery.

Uzi dwukrotnie został mistrzem LPL, a w 2018 sięgnął po mistrzostwo Mid Season Invitational. W koronie osiągnięć strzelca brakuje jednak najważniejszego klejnotu, którego nie będzie już teraz okazji dołożyć – triumfu na Worldsach. Na Mistrzostwach Świata w League of Legends dwa razy zajmował drugie miejsce.

Tłumaczenie posta zamieszczonego przez Uziego na Sina Weibo:

Post zamieszczony przez Uziego na Twitterze informujący o końcu kariery:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONORIS z nieba do piekła. AGO i Sprout uniknęły potknięć

Jak wygląda wtorkowy bilans zysków i strat polskich graczy CS:GO? Mamy i dobre, i złe wieści. x-kom AGO i Sprout Michała "snatchiego" Rudzkiego oraz P...