STS
fot. fb.com/izaktv

Prawie 50 tys. dolarów na stole. Kto będzie reprezentował Polskę w Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown?

VALORANT jest na językach graczy z całego świata od dobrych paru miesięcy, jednakże dopiero dwa dni temu doczekaliśmy się oficjalnej premiery taktycznej strzelanki ze stajni Riot Games. I jeżeli nie mieliście okazji spróbować swoich sił w nowym FPS-ie w trakcie jego zamkniętej bety, to z pewnością przyglądaliście się turniejom streamerów lub profesjonalnych zawodników, którzy postanowili zmienić swoją dyscyplinę i przerzucić się na nowy tytuł. W ten weekend kolejny raz możemy przyglądać się rywalizacji polskich graczy związanych z VALORANTEM, bo już jutro startuje Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown.

Zawody rozpoczynające się jutro będą rozgrywane w siedmiu regionach na całym świecie, jednakże z perspektywy polskiego widza najważniejszy będzie drugi europejski turniej. W tym rywalizować będą aż dwie w pełni polskie drużyny, czyli formacja Piotra „izaka” Skowyrskiego występująca w wielu turniejach VALORANTA pod nazwą Fordon Boars oraz ekipa Mateusza „PAGO” Pągowskiego, w której zobaczymy między innymi znanych z rywalizacji w Fortnite’a Aleksandra „zeeka” Zygmunta i Sebastiana „Sk1xa” Sieczkowskiego. Oprócz tego w zawodach udział weźmie także polsko-szwedzki miks stworzony przez Jakuba „Lothara” Szygulskiego. Można zatem rzec, że będzie komu kibicować, bo Polaków w Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown będzie naprawdę sporo. Poniżej prezentujemy pełną listę uczestników drugiego europejskiego turnieju:

Grupa A
Team nookyyy nookyyy rax1337 zonixxcs gobbtv pan_csgo
Team gdolphn gdolphn N1kola meddocs shadowlalz lateksgg
Team Mithrain Mithrain nisay gosaydam byfc luntaxecs
Team gamelifeow gamelifeow qadrat desertuk woobzor larem1n
Grupa B
Team dhalucard dhalucard asmoogl Itzz_chrizz braexco Trilluxe
Team IzakOOO IzakOOO inetsaju neexcsgo phr1 patit3k
Team AlpTV AlpTV combatry souhcnics mavera_tv toronto_valorant
Team Exileshow Exileshow ange1csgo shaolele1 art1stcs 7ssk7
Grupa C
Team Anomaly Anomaly Senzura Hace Blizy Strider
Team LotharHS LotharHS Zyppaan noizeeh v1llek kidbocaj
Team unlostv unlostv berkriptepe turkovalorant paura0 m1tez
Team Duno Duno dimasickcsgo archiliciouz chiwawaa pipson12
Grupa D
Team Orb Orb officialemilio rektbysayf xajdishcs devilwalk
Team PAGO3 PAGO3 zeekxd sk1x_ aiyke starxo_
Team wtcN wtcN legoo cned rogu kerimhan
Team Sfory Sfory IrmanPlay swd_1 StandinOW 0nuqtive

Drugi europejski turniej zacznie się już w piątek o godzinie 16:00 i to wtedy będzie można oglądać wszystkie mecze naszych rodaków na ich własnych kanałach w serwisie Twitch.tv. Zawody klasycznie zostały podzielone na fazę grupową oraz pucharową, a udział weźmie w nich w sumie szesnaście drużyn, które będą walczyć o play-offy w czterech grupach. W każdym zestawieniu ekipy rozegrają po jednej mapie z każdym z rywali, a dwie najlepsze formacje awansują do kolejnego etapu. Mecze w systemie BO3 obowiązywać będą dopiero od półfinałów, dlatego też nawet w ćwierćfinale jeden błąd będzie oznaczać eliminację.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pula nagród w europejskich zawodach Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown będzie wynosić aż 49 tysięcy dolarów. Za wygraną w fazie grupowej drużyna otrzyma 750 dolarów, a za przegraną 250 dolarów, jednakże najwięcej pieniędzy można zgarnąć za triumfy w play-offach. Zwycięzca każdego regionu zainkasuje bowiem 10 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Emerytowani Bandyci znowu w akcji. Sprout o krok od triumfu w EPEC

Fani polskiego Counter-Strike'a w czwartek zdecydowanie nie będą mogli narzekać na nudę. Dziś bowiem swoje mecze rozegrają m.in. Emeritos Banditos czy...