Nie wykluczam, że w przyszłości pod wpływem kilku czynników być może podejmę decyzję o przejściu na VALORANTA – mówił nam pod koniec kwietnia Tomasz "phr" Wójcik, który ostatnie lata spędził jako jeden z czołowych polskich graczy CS:GO. Półtora miesiąca później słowa 23-latka wciąż są aktualne, choć tylko w pewnym sensie. Obracający się w ostatnim czasie w towarzystwie choćby Piotra "izaka" Skowyrskiego zawodnik ogłosił bowiem, iż będzie kontynuował swoją karierę na scenie produkcji ze stajni Valve. Przynajmniej na razie.

CZYTAJ TEŻ:
phr: Nie wykluczam, że w przyszłości być może podejmę decyzję o przejściu na VALORANTA [WYWIAD]

Były strzelec AGO Esports i Virtus.pro w 2020 roku kojarzony jest głównie z CS-owym Emeritos Banditos oraz podbijającym podwórko VALORANTA Fordon Boars. Mając jednak esportowe ambicje, trudno łączyć rywalizację w dwóch odrębnych tytułach, z czego sprawę zdaje sobie także sam Wójcik. – Ostatnie dni były dla mnie dosyć ciężkie, musiałem dokonać wyboru dotyczącego mojej przyszłości, czyli wybrać między VALORANTEM a CS:GO. Wpływało to na mnie do takiego stopnia, że nie potrafiłem spać, więc jak na człowieka, który potrafił zasnąć zawsze i wszędzie, to już serio musiało być źle – wyznał we wpisie na Facebooku phr.

Mówiąc szczerze, byłem bardzo blisko, żeby zmienić grę – aż do meczu AVEZ vs Wisła w Mistrzostwach Polski, który oglądałem razem z babcią i dziadkiem do 1 w nocy. Ten mecz przypomniał mi o wielu rzeczach, które zawdzięczam CS-owi i zaważył na mojej decyzji pozostania przy CS-ie. Ponadto zamierzam zmienić się trochę jako człowiek i jako gracz. Przez tę przerwę miałem masę czasu, żeby przemyśleć sobie błędy przeszłości i stać się lepszym we wszystkim – dodał zawodnik.

Wójcik na razie nie zamierza jednak w pełni zrywać kontaktu z produkcją Riot Games: – Zostaję przy CS-ie, ale nie wykluczam zmiany na VALORANTA w przyszłości – dobitnie powtórzył nadwiślański gracz, którego dziś będziemy mogli obejrzeć w akcji na serwerach właśnie VALORANTA. phr wspólnie z choćby izakiem i Sebastianem "NEEXEM" Trelą weźmie bowiem udział w Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown. Pierwsze mecze już o 16:00, a więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie po kliknięciu w poniższą belkę.

CZYTAJ TEŻ:
Rusza Twitch Rivals w VALORANTA. Z kim i o której zagrają Polacy?

Na koniec prezentujemy natomiast pełny wpis phr-a: