Po odejściu Oskara "Raxxo" Bazydło z K1ck eSports Clubu pojawiło się pytanie, którą drużynę teraz będzie reprezentował polski wspierający. Ponieważ rodzime formacje były już w większości obsadzone, mogliśmy spodziewać się, że Raxxo będzie grał za granicą. Wczoraj dowiedzieliśmy się, gdzie dokładnie – wicemistrzem European Masters zainteresowało się CR4ZY, czyli organizacja z Chorwacji, mająca w swoich szeregach m.in. w pełni ukraińską dywizję CS:GO.

Choć dla CR4ZY to pierwsza styczność z League of Legends, to już będzie miało szansę zawojować na europejskiej scenie – i to nie tylko patrząc w subiektywnych rankingach siły drużynowej. Zespół ten stanie bowiem do walki o mistrzostwo czołowej bałkańskiej ligi, czyli Esports Balkan League, czy też po prostu EBL. Co ciekawe, w porównaniu z poprzednią edycją rozgrywek doszło do wielu zmian na liście uczestników – oprócz CR4ZY do walki przystąpią też debiutujące w EBL-u Howling eSports, Split Raiders oraz Zero Tenacity, a także powracające po kilku sezonach Nexus Gaming.

CZYTAJ TEŻ:
Ruszyły zapisy do kwalifikacji do drugiej dywizji Ultraligi

A kto w ogóle będzie reprezentował barwy CR4ZY oprócz Raxxo? Zawodników formacji z pewnością kojarzą pasjonaci European Masters, bowiem każdy z nich zaliczył przynajmniej jeden występ na tym turnieju. Na górnej alei zagra Gabriel "Gabbo" Olivieri, do niedawna reprezentant YDN Gamers i kolega klubowy Wojciecha "Tabasko" Kruzy. W dżungli zobaczymy Aleksę "DoubleAiMa" Stankovicia z m.in. WLGaming Esports czy ASUS ROG ELITE, zaś duet prowadzących będą stanowić przechodzący z Crvenej zvezdy Török "Meight" Máté oraz Miljan "Plox" Mandić.

Tak prezentuje się kompletny skład CR4ZY na nadchodzący sezon EBL:

Gabriel "Gabbo" Olivieri
Aleksa "DoubleAiM" Stanković
Török "Meight" Máté
Miljan "Plox" Mandić
Oskar "Raxxo" Bazydło
Thomas "Phoma" Kifle

Raxxo w kilku słowach skomentował dołączenie do CR4ZY. – Sama organizacja osiągnęła wiele sukcesów w CS:GO. Zaufałem im, widząc, że podchodzą bardzo profesjonalnie. Już niebawem wszyscy zamieszkamy w Zagrzebiu, a nasz pierwszy mecz zagramy 22 czerwca. Z takim składem, jaki mamy, EU Masters to minimum – oznajmił za pośrednictwem swojego Twittera.

Nadchodzący sezon EBL rozpocznie się za niewiele ponad dwa tygodnie, a dokładnie w poniedziałek 22 czerwca. Na chwilę obecną harmonogram pierwszego tygodnia nie jest znany, więc nie wiadomo, kto będzie pierwszym rywalem Raxxo i jego zespołu w czołowej bałkańskiej lidze.