fot. instagram.com/neex.trela

Czas na nowe wyzwania – NEEX przechodzi na VALORANTA!

Już jakiś czas temu Patryk „Patitek” Fabrowski zapowiadał stworzenie profesjonalnego zespołu w VALORANTA razem z Sebastianem „NEEXEM” Trelą. Dzisiaj drugi z wymienionych zawodników potwierdził te plany, informując również o przejściu na tytuł ze stajni Riot Games.

Snajper, który od zawsze obracał się na polskiej scenie, w grudniu otworzył nowy rozdział w swojej karierze, dołączając do międzynarodowego SMASH Esports. Transfer do organizacji powołanej przez Dimitriego Vegasa i Like’a Mike’a okazał się być jednak skokiem na zbyt głęboką wodę. Po czterech miesiącach nasz rodak z własnej inicjatywy zakończył epizod w SMASH, co, jak sam tłumaczył, było wypadkową wielu aspektów  – Ostatni miesiąc był dla mnie bardzo ciężki, wiele rzeczy nie grało, a przede wszystkim styl, którym próbowaliśmy grać, dla mnie kompletnie nie miał sensu, jak i „struktura”, którą mieliśmy i nie było to tylko moje zdanie – pisał w kwietniu.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy bez mistrzostwa podczas Twitch Rivals w VALORANTA. Drużyna izaka najbliżej finału

Od tamtej pory 23-latek regularnie eksponował VALORANTA podczas swoich transmisji na żywo i brał udział w różnych społecznościowych turniejach. W związku z tym zmiana profesji wydawała się być wyłącznie kwestią czasu, a jej udokumentowanie nastąpiło dzisiaj. Nie jest to jednak definitywne rozstanie z FPS-em od Valve. – Na obecną chwilę oficjalnie rozstaje się z CS-em, nie mówię, że nigdy nie wrócę do gry, bo wiadomo, że życie pisze różne scenariusze – zaczął NEEX w swoim oświadczeniu.

Snajper nie chce mówić głośno o powodach swojej decyzji, ale nadmienia, że było ich kilka. Z perspektywy przyszłości Treli najważniejsze są końcowe fragmenty jego komunikatu, gdzie poruszył kwestię budowania wspólnej ekipy z Patitkiem. Co ciekawe, dosyć świeży projekt obu graczy ma mieć już zaplecze w postaci organizacji. – Nasza agencja Knacks (dzięki Dawido!) ogarnęła nam organizację z fajnymi warunkami, dla której razem z Patitkiem będę przez najbliższy czas robił tryouty i budował skład VALORANTA. Cele mam jasne, ale jak to było przez ostatni okres, wolę działać niż paplać, więc zostanę również przy tym. 

Poniżej prezentujemy pełną wersję wpisu NEEXA: 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy bez mistrzostwa podczas Twitch Rivals w VALORANTA. Drużyna izaka najbliżej finału

Za nami europejskie zmagania w ramach Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown. Dziś odbyły się finały poszczególnych zbiorów, ale niestety polskich za...