STS
Czaru, AVEZ Esport, Ultraliga Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Czaru rzuca nowe światło na zeszłoroczne problemy finansowe Indictive

Na dwa dni przed początkiem czwartego sezonu Ultraligi sytuacja na polskiej scenie LoL-a jest niezwykle podgrzana. Wciąż toczą się dyskusje dotyczące ogłoszonych przez organizacje składów, debatuje się na temat sensowności drugiego poziomu rozgrywkowego… Dziś swoje trzy grosze do całego tego zamieszania dorzucił Krystian „Czaru” Przybylski, który opublikował post na nowo poruszający zeszłoroczną kwestię problemów finansowych […]

Na dwa dni przed początkiem czwartego sezonu Ultraligi sytuacja na polskiej scenie LoL-a jest niezwykle podgrzana. Wciąż toczą się dyskusje dotyczące ogłoszonych przez organizacje składów, debatuje się na temat sensowności drugiego poziomu rozgrywkowego… Dziś swoje trzy grosze do całego tego zamieszania dorzucił Krystian „Czaru” Przybylski, który opublikował post na nowo poruszający zeszłoroczną kwestię problemów finansowych Indictive Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Raxxo znalazł nowy zespół. Polski wspierający stanie do walki o mistrzostwo Bałkanów

W połowie zeszłego roku na jaw wyszły informacje, że grające w Ultralidze Indictive zalegało z wypłatami dla swoich zawodników. Ostatecznie organizacja została wyrzucona z Ultraligi i od tego momentu nie próbowała na nowo zaistnieć na polskiej scenie. O szczegółach tamtej afery możecie przeczytać tutaj, natomiast w tym miejscu znajdziecie pierwszy post Czaru dotyczący całej sprawy, opublikowany już po dołączeniu do AVEZ Esport.

Po przejęciu składu Indictive przez AVEZ wydawało się, że problemy z płynnością finansową ustały, ale jak wynika z przedstawionych dzisiaj materiałów, okazuje się, że prawnicy zatrudnieni przez Ośmiornice nie byli w stanie wyegzekwować zaległych pieniędzy. Według toplanera byli gracze IN opuszczając szeregi AVEZ zostali zapewnieni, że otrzymają od nowej organizacji wszystkie dokumenty niezbędne do podjęcia dalszych kroków prawnych w stosunku do byłego pracodawcy. Jednak od marca do dziś Czaru i jego koledzy obiecanych dokumentów nie zobaczyli mimo licznych przypomnień.

Zapewniano nas, że prawnicy cały czas działają w tej sprawie. Efektów tejże pracy nie widzimy do dziś, ponieważ wciąż nie mogę się doprosić o wysłanie ww. dokumentów. Po około siedmiu tygodniach oczekiwania przypomniałem się, by wysłali dokumenty, ponieważ chcemy z chłopakami działać dalej. Jak potoczyła się rozmowa z jednym z członków Avez możecie przeczytać sami w screenach (screeny dostępne w poniżej załączonym poście na Twitlonger – dop. red.).

Najbliższe dni pokażą, czy publikacja Czaru na nowo ruszy całą sprawę. Niemniej bardzo smuci fakt, że nawet na najwyższym szczeblu w polskim LoL-u wciąż występują problemy organizacyjne z wypłacalnością. Wszystkie szczegóły dotyczące sporu z Indictive i AVEZ możecie znaleźć na profilu Czaru na Twitterze.

Oto publikacja Czaru, która rzuca więcej światła na całą sprawę:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nisha znów triumfuje! Secret wygrywa ESL One Birmingham

2 czerwca ubiegłego roku Team Secret z Michałem "Nishą" Jankowskim na pokładzie sięgnął po triumf w ESL One Birmingham w Dotę 2. Polski zawodnik i jeg...