STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Niespodzianka w Ultralidze! H34T pokonuje Illuminar

W przedostatnim dzisiejszym meczu w ramach czwartego sezonu Ultraligi debiutujące w Mistrzostwach Polski Komputronik H34T zmierzyło się z Illuminar Gaming. Oba zespoły miały sporo do udowodnienia, bo zarówno w składach jednej, jak i drugiej drużyny znaleźć mogliśmy debiutantów. Ostatecznie dzisiejszy chrzest bojowy lepiej przeszli zawodnicy H34T, którzy po naprawdę zaciętym pojedynku zdołali sięgnąć po pierwsze punkty w tym sezonie.

Komputronik H34T
1:0 Illuminar Gaming
Glebo
Renekton
MeLoNiK
Sett
Chris
Lee Sin
Tabasko
Graves
bucu
Cassiopeia
Warszi
Orianna
Biosun
Aphelios
Odi11
Miss Fortune
xCharm
Nautilus
Czypsy
Thresh

Patrząc na wybrane przez oba zespoły postacie spodziewać się mogliśmy dość agresywnej gry w pierwszych minutach spotkania, ale nic takiego nie nastąpiło. Na przelanie pierwszej krwi musieliśmy poczekać aż do 19. minuty, kiedy to Marcin „Warszi”Surała solowo wyeliminował Patryka „Biosuna” Kołkiewicza. Nie oznacza to jednak, że na mapie nic się nie działo. Illuminar mocno skupiło się na obiektach neutralnych, które bezbłędnie kontrolował Wojciech „Tabasko” Kruza.

Gra delikatnie przyspieszyła w okolicy 24. minuty, kiedy to Illuminar wygrało walkę drużynową i ruszyło na Barona Nashora. Wtedy jednak H34T świetnie zareagowało, pokonując podopiecznych Jakuba „Bezuma” Iwanickiego i przejmując kontrolę nad mapą. Po tym wydarzeniu gra powróciła do swojego wolniejszego tempa. Na ponowne emocje musieliśmy poczekać do momentu wzięcia przez graczy iHG Duszy Smoka Górskiego. W walce, która wywiązała się chwilę później, lepsza okazała się jednak formacja wspierana przez Komputronik, która dzięki świetnemu Spojrzeniu Meduzy w wykonaniu Marcina „bucu” Świecha zabezpieczyła dla siebie wzmocnienie Barona Nashora.

Mimo to iHG wciąż dzielnie się broniło. H34T zdobyło nawet Eldera, lecz nadal nie było w stanie przypieczętować swojego zwycięstwa. Liczne podejścia pod kolejnego Barona były notorycznie karcone przez Adriana „Odiego11” Kruka, którego ultimate’y były bardzo bolesne dla rywali. W końcu jednak musiał nadejść koniec. H34T po wielu nieudanych próbach sforsowania bazy iHG wreszcie dopięło swego. Po wzięciu trzeciego Barona Nashora i trzeciego Eldera udało im się dotrzeć do serca bazy Illuminar i po niespełna 55. minutach gry H34T zapisało pierwsze punkty na swoim koncie.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu mistrzowie Polski, AGO ROGUE, zmierzą się z rewelacją ostatniego EU Masters, K1ck eSport Club. Zarówno to, jak i wszystkie inne mecze Alior Bank Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Udany abordaż w wykonaniu piratesports. PRIDE bez szans w drugim meczu Ultraligi

Starcie Pompa Teamu z Gentlemen's Gaming mocno rozbudziło apetyty wszystkich kibiców polskiego LoL-a. W drugim dzisiejszym meczu na Summoner's Rift wy...