W najbardziej oczekiwanym meczu wieczoru w Ultralidze aktualni mistrzowie Polski, reprezentanci AGO ROGUE, zmierzyli się z medialnymi bohaterami ostatnich tygodni – K1ck eSport Club. Spotkanie spełniło oczekiwania najbardziej wybrednych kibiców – do ostatnich minut trudno było przewidzieć, kto zwycięży.

AGO ROGUE
1:0 K1ck eSports Club
Szygenda
Wukong
iBo
Ornn
Zanzarah
Trundle
Shlatan
Graves
Czekolad
Zoe
Matislaw
LeBlanc
Woolite
Miss Fortune
Puki style
Ezreal
Trymbi
Yuumi
Mystiques
Bard

Pierwsze minuty spotkania obrodziły w akcję. Dżunglerzy nieraz próbowali gankować, a pierwsza krew polała się już w siódmej minucie. Dwa szybkie zabójstwa dla K1ck nie zraziły jednak AGO, które jak gdyby nigdy nic przerzuciło swój botlane na górną aleję i sięgnęło po pierwszego Herolda. Od tego momentu oba zespoły szły łeb w łeb, naprzemiennie zgarniając objective'y i zabójstwa. Sytuacja zmieniła się w 28. minucie, kiedy K1ck po wygranym teamfighcie zdobyło wzmocnienie Barona Nashora. Mimo to AGO nie dawało za wygraną i ciągle szukało walk, które cały czas pozostawały nierozstrzygnięte.

W 36. minucie miała miejsce dość niecodzienna sytuacja. Zespoły pogubiły się w rotacjach i K1ck znalazło się w sytuacji, w której musiało oddać Łotrzykom Duszę Smoka Oceanicznego. W odpowiedzi Łukasz "Puki style" Zygmunciak i spółka postanowili podjąć Nashora, ale wtedy zawodnicy akademii Rogue przeprowadzili wyśmienity kontratak, dzięki któremu zabili prawie wszystkich rywali i nic już nie przeszkodziło im w zakończeniu meczu.

Tym samym zakończył się inauguracyjny dzień czwartego sezonu Ultraligi. Były zaskoczenia, emocje, walka do upadłego – miejmy nadzieję, że jutro czeka nas nie mniej dobrej zabawy. Wszystkie spotkania Alior Bank Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski: