Jeśli bardziej niż europejskie i polskie czołowe rozgrywki League of Legends interesuje was, co się dzieje za oceanem, z pewnością już odliczacie ostatnie godziny przed startem League of Legends Championship Series. Rozgrywki najwyższego szczebla w Ameryce Północnej ruszają już jutro w nocy, co jest z pewnością dobrą informacją. Mniej przyjemną wieść mamy jednak dla fanów Jake'a "Xmithiego" Puchero – wygląda na to, że (przynajmniej na początku splitu) dżunglera w amerykańskiej czołówce nie zobaczymy.

Immortals, którego barwy reprezentuje Filipińczyk, zaprezentowało wczoraj skład na nadchodzącą rundę zmagań i w wyjściowej piątce zabrakło właśnie 29-latka. Zamiast niego w dżungli zobaczymy Nicholasa "Potlucka" Pollocka, czyli dotychczasowego gracza akademii. Ponadto angaż w głównym składzie zapewnili sobie również Johnny "Altec" Ru, Austin "Gate" Yu oraz francuski duet – Paul "sOAZ" Boyer i Jeremy "Eika" Valdenaire.

To rodzi pytanie, co dalej z Xmithiem. Biorąc pod uwagę, że dalej figuruje on jako gracz IMT w oficjalnej bazie kontraktów Riot Games, na letni split Puchero nie zdecydował się na zmianę barw klubowych, czyli letnią rundę rozpocznie od gry w akademii. Pasjonatów jego gry uspokajamy – to jedynie skład na pierwszy tydzień fazy zasadniczej, więc jeśli formacji tej nie będzie szło wystarczająco dobrze, Xmithie wróci. O ile oczywiście odsunięcie od pierwszego składu było wynikiem samej chęci roszad, a nie innymi problemami, np. zdrowotnymi. Sam zmieniony nie zabrał jednak oficjalnego głosu w tej sprawie.

Tak prezentuje się skład Immortals na start letniego splitu LCS 2020:

Paul "sOAZ" Boyer
Nicholas "Potluck" Pollock
Jeremy "Eika" Valdenaire
Johnny "Altec" Ru
Austin "Gate" Yu
Thomas "Zaboutine" Si-Hassen

LCS 2020 Summer Split rozpocznie się w nocy z 12 na 13 czerwca o godzinie 3:00. Jako pierwsi do walki staną zawodnicy 100 Thieves oraz Evil Geniuses. Na pierwszy mecz Immortals będziemy musieli poczekać jeszcze jeden dzień, bo inauguracyjny mecz Nieśmiertelnych rozpocznie się planowo równo o północy z 13 na 14 czerwca. Pełny harmonogram LCS możecie znaleźć pod tym adresem.