STS
Selfmade, Fnatic, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Fnatic wciąż niepokonane. Selfmade i spółka lepsi od Excel

Ostatnim dzisiejszym spotkaniem w ramach letniego splitu LEC 2020 był pojedynek Fnatic z Excel Esports. Drużyna Oskara „Selfmade’a” Boderka była murowanym faworytem do zwycięstwa i zgodnie z przewidywaniami bez większych problemów uporała się z brytyjską organizacją. Fnatic 1:0 Excel Esports Bwipo Gangplank Kryze Vladimir Selfmade Gragas Caedrel Olaf Nemesis Orianna Special Syndra Rekkles Varus Patrik […]

Ostatnim dzisiejszym spotkaniem w ramach letniego splitu LEC 2020 był pojedynek Fnatic z Excel Esports. Drużyna Oskara „Selfmade’a” Boderka była murowanym faworytem do zwycięstwa i zgodnie z przewidywaniami bez większych problemów uporała się z brytyjską organizacją.

Fnatic
1:0 Excel Esports
Bwipo
Gangplank
Kryze
Vladimir
Selfmade
Gragas
Caedrel
Olaf
Nemesis
Orianna
Special
Syndra
Rekkles
Varus
Patrik
Sivir
Hylissang
Tahm Kench
Tore
Thresh

Początek gry wyglądał jednak bardzo wyrównanie. Zespoły wymieniały się zabójstwami, Excel zdobywało smoki, a Fnatic Heroldy. Z czasem jednak podopieczni Alfonso „Mithy’ego” Aguirre Rodrígueza zaczęli przybierać na sile i delikatnie odskoczyli przeciwnikom pod względem zarobionego złota.

W 28. minucie gra zdecydowanie przyspieszyła. Gracze Fnatic ruszyli na Barona Nashora, a Excel rozpaczliwie starało się im przeszkodzić. Dobre chęci jednak nie wystarczyły i po wygranej walce drużynowej zespół Selfmade’a zdobyła fioletowe wzmocnienie.

W tej sytuacji skład Marca „Caedrela” Lamonta mógł już tylko czekać na egzekucję. Ta nastąpiła chwilę później, kiedy Fnatic wdarło się do bazy i zdemolowało wszystkie czerwone struktury. Dzięki temu zwycięstwu wicemistrzowie Europy dołączyli do Rogue i zakończyli otwierający tydzień LEC na pierwszym miejscu.

To już koniec zmagań w ramach LEC w tym tygodniu. Kolejne mecze najważniejszej ligi LoL-a w Europie odbędą się dopiero w najbliższy piątek, 19 czerwca. Transmisja ze wszystkich spotkań z polskim komentarzem dostępna jest na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących ligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sensacja w LEC! Team Vitality miażdży G2 Esports

Po wczorajszej porażce G2 Esports z Origen wielu fanów Team Vitality miało nadzieję, że ich ulubionej drużynie uda się wykorzystać moment słabości mis...