Przygoda Patryka “Sidneya” Koraba z x-komem AGO rozpoczęła się latem ubiegłego roku i przyniosła obu stronom kilka sukcesów. Nic więc dziwnego, że owa współpraca będzie trwać, bo dziś organizacja ogłosiła przedłużenie umowy z 22-latkiem na nieokreślony czas.

Korab to jeden z graczy, którzy zasilili szeregi popularnych Jastrzębi podczas ubiegłorocznych testów. To przy jego wsparciu ekipa sięgnęła m.in. po triumf w LOOT.BET/CS Season 5 i turnieju rozgrzewkowym Polskiej Ligi Esportowej, a także zajęła drugie miejsce w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2019. W kwietniu tego roku Sidney został jednak przesunięty do nowo powstałego drugiego zespołu, który otrzymał nazwę NEST, stając jednocześnie na jego czele. Na pierwsze owoce tego projektu wciąż musimy czekać, choć formacja zdążyła już przejść swój chrzest bojowy. Mieszającym w wyjściowym składzie Polakom nadal nie udało się jednak zanotować premierowej wygranej.

Patryk jako człowiek posiada odpowiednie cechy charakteru, których szukamy u zawodników – przyznał w rozmowie z naszym serwisem Maciej Opielski, wiceprezes AGO. – Po utworzeniu drużyny NEST bez zawahania przyjął rolę jej lidera i podjął wyzwanie stworzenia nowego i aspirującego składu, korzystając z mniej znanych nazwisk. Bardzo cieszę się, że Sidney, tak samo jak my, wierzy w ten projekt i wykorzystując swoją wiedzę skrupulatnie buduje zespół. Spotykając się z takim podejściem u zawodnika wiedzieliśmy, że trzeba zrobić wszystko, aby pozostał w x-kom AGO na dłużej – dodał.