STS
fot. Riot Games

Nawet 12 milionów dolarów za dołączenie do franczyzy LCK?

League of Legends Champions Korea długo stroniło od przejścia na model franczyzowy, jednakże w kwietniu tego roku pojawiła się oficjalna informacja na temat wprowadzenia franczyzy w najważniejszych rozgrywkach LoL-a w Korei Południowej. W ostatnim czasie słyszeliśmy nawet plotki odnośnie do organizacji zainteresowanych potencjalnym dołączeniem do ligi od przyszłego roku. Do tej pory mogliśmy się jednak tylko domyślać, ile konkretnie kosztować będzie miejsce w odświeżonym LCK, niemniej teraz mamy pierwsze doniesienia rzucające nieco więcej światła na tę kwestię.

Zgodnie z informacjami, które podaje serwis esportsobserver.com, organizacje rywalizujące aktualnie w LCK będą musiały zapłacić co najmniej 8,2 miliona dolarów, aby zostać włączonym do franczyzy i pozostać w lidze na kolejne lata. Jeżeli zaś chodzi o nowe kluby, których dotychczas nie widzieliśmy w koreańskich rozgrywkach, to kwota wstępna w ich przypadku będzie wahać się od 10 do 12,3 miliona dolarów. Przypomnijmy, że ceny te nie są szczególnie wygórowane, wszak za miejsce w LCS czy też LEC organizacje rzekomo płaciły większe sumy niż te wymienione powyżej.

CZYTAJ TEŻ:
NRG i FaZe w LCK? Obie organizacje wyraziły zainteresowanie franczyzą

Ostateczną listę uczestników franczyzowego LCK poznamy już w we wrześniu tego roku, ale nie możemy być pewni co do liczby drużyn, które będziemy oglądać już od sezonu 2021. Na ten moment w LCK występuje w sumie dziesięć formacji, ale tylko kilka z nich wydaje się mieć na tyle ugruntowaną pozycję w koreańskich zmaganiach, aby nie drżeć o swój ligowy byt. Trudno byłoby sobie przecież wyobrazić, że organizacje z takim zapleczem finansowym jak T1, Gen.G Esports czy też DragonX nie będą w stanie zaoferować Riot Games wymaganych pieniędzy za wkroczenie do franczyzy. Należy jednak patrzeć również na to, że zainteresowanie dołączeniem do LCK pod koniec maja podobno wyraziło w sumie 25 organizacji – w tym także NRG Esports oraz FaZe Clan.

LCK podjęło decyzję o przejściu na model franczyzowy jako ostatnia z czterech największych lig LoL-a na świecie. Przenosząc się na zamknięty system, koreańskie rozgrywki odejdą tym samym od turnieju promocyjnego, bo drugą ligę zastąpią zmagania przeznaczone wyłącznie dla akademii zespołów z LCK. Na franczyzie zyskają ponadto nie tylko włodarze LCK oraz same organizacje, ale także gracze, którzy będą zarabiać co najmniej 48,8 tysięcy dolarów rocznie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bo turniejów VALORANTA nigdy za wiele. Rusza G2 Esports Invitational, dziś zagra Patitek

Przed nami pierwszy turniej z nowo zapowiedzianej serii Ignition Series. G2 Esports Invitational to kolejna impreza dla influencerów oraz zawodników z...