fot. Dreamhack

Ogłoszono DreamHack Open featuring Fortnite. Niespełna dwa miliony dolarów w puli

Ostatnie kilka miesięcy na profesjonalnej scenie Fortnite’a nie były wypełnione turniejami. Ze względu na trwającą wciąż pandemię koronawirusa światowa czołówka musiała zadowolić się zaledwie rozgrywkami pod banderą Fortnite Champion Series. Sytuacja ulegnie jednak zmianie w drugiej połowie tego roku, dzięki ogłoszonej dzisiaj przez DreamHack serii zmagań przeznaczonych dla battle royale’a Epic Games.

DreamHack Open featuring Fortnite, bo o tym tutaj mowa, będzie cyklem miesięcznych turniejów rozegranych w formacie solo. Rywalizacja będzie odbywać się na serwerze europejskim oraz na wschodzie i zachodzie Ameryki Północnej, a udział  będzie mógł wziąć każdy gracz powyżej trzynastego roku życia. Poszczególne turnieje rozpoczną się dwiema otwartymi rundami eliminacyjnymi, z których do półfinałów zakwalifikuje się po 250 najlepszych zawodników. W drugim etapie rywalizacji uczestnicy zawalczą z kolei między sobą o jedno ze stu miejsc w ścisłym finale, który zostanie rozegrany na przestrzeni ośmiomeczowej serii. W puli nagród łącznie znajdzie się 1,75 miliona dolarów, przy czym w każdy miesiąc do wygrania będzie po 250 tysięcy.

Pierwszy z turniejów Dreamhack Open featuring Fortnite rozpocznie się 17 lipca i potrwa do 26 lipca. Więcej szczegółów na temat turnieju, wraz z nadchodzącą na dniach rejestracją, można znaleźć pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mecze rankingowe w VALORANCIE już z najbliższym patchem. Co się zmieni?

Mimo że oficjalna premiera VALORANTA miała miejsce na początku tego miesiąca, to jak dotychczas twórcy nie udostępnili graczom możliwości rywalizacji...