Niewiele brakowało, a już dziś Actina PACT awansowałby do głównego turnieju cs_summit 6. Niestety Jacek "MINISE" Jeziak i spółka przegrali z FATE Esports, ale jutro powalczą w dolnej drabince o ostatni slot.

Rywalizacja z Bułgarami zaczęła się świetnie dla Polaków, którzy na Overpassie wyglądali niesamowicie pewnie. PACT rozpoczął rozgrywkę po stronie broniącej i szybko wysunął się na spore prowadzenie. Ostatecznie Jeziak i spółka na przerwę schodzili prowadząc 11:4 i ze spokojem mogli szykować się na zmianę stron. Tam kibice nie odczuli za dużo emocji, ponieważ piątka Polaków szybko wygrała rundę pistoletową i chwilę później dokończyła spotkanie wynikiem 16:4.

Dużo więcej działo się na Vertigo, gdzie to ekipa Yanko "blockera" Panova od samego początku włączyła wyższy bieg i zdominowała rywala. Wynik 0:5 postawił graczy znad Wisły w trudnej sytuacji, ale nie dramatycznej, bowiem ostatecznie terroryści byli w stanie doprowadzić do rezultatu 7:8. Po zmianie stron znowu lepsze było FATE. Proste błędy PACTU sprawiły, że Bułgarzy byli o krok od remisu w mapach, bowiem prowadzili 15:10, ale nie potrafili postawić kropki nad i, więc nagle zrobiło się już  tylko 15:14. W nerwowej końcówce to rywale Polaków zachowali zimną krew i zwyciężyli 16:14.

Kluczowy okazał się Train, gdzie oglądaliśmy naprawdę wyrównany mecz, z lekką przewagą Bułgarów. Tą przewagą był Deyvid "h4rn" Benchev, który kilkukrotnie w sytuacji bez wyjścia zapewniał swoim kolegom cenne oczka. PACT długo szukał sposobu na jego zatrzymanie, a gdy to się udało, drużyna wróciła do punktowania i pierwszą połowę ostatecznie wygrała 8:7. Po zmianie stron FATE znowu przeważało i zasłużenie wygrało 16 do 13.

Actina PACT 1:2 FATE Esports
Overpass 16:4 Vertigo 14:16 Train 13:16

Na razie z Polaków z awansu cieszy się Mateusz "mantuu" Wilczewski i jego OG, które w eliminacjach pokonało Sprout (2:1) i c0ntact Gaming (2:0). W gronie szczęśliwców znajdziemy także Heroic oraz BIG.

Wtorkowe dokończenie europejskich eliminacji prezentuje się następująco:

23 czerwca
15:00 Actina PACT vs Fnatic BO3
15:00 Complexity vs c0ntact Gaming BO3
18:00 Actina PACT/Complexity vs Fnatic/c0ntact Gaming BO3

Polskojęzyczną transmisję z kwalifikacji do Majora CS:GO znajdziecie na kanale ESPORTNOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której traficie po kliknięciu na poniższy baner.