STS
Ninja
fot. Red Bull

Koniec Mixera! Co dalej ze shroudem i Ninją?

Ogromne zmiany na rynku platform streamingowych! Microsoft, czyli firma, która od sierpnia 2016 roku zarządzała Mixerem (znanym również jako Beam), postanowiła zakończyć działalność projektu i połączyć siły z Facebook Gaming, przenosząc tam większość swoich partnerów. Ale nie wszystkich.

Sukces partnerów oraz streamerów na Mixerze zależy od naszej zdolności do jak najszybszego i jak najszerszego skalowania platformy. Stało się jasne, że czas potrzebny na rozwój naszej własnej społeczności był niewspółmierny do wizji i doświadczeń, które Microsoft i Xbox chcą teraz dostarczyć graczom. W związku z tym postanowiliśmy zamknąć Mixera i pomóc społeczności przejść na nową platformę. Współpracujemy z Facebookiem, aby lepiej zaspokajać potrzeby naszej społeczności i umożliwić jej przejście na Facebook Gaming. Jest to kluczowy element szerszych działań, które Xbox i Facebook Gaming podejmują w celu wnoszenia nowych doświadczeń i możliwości dla całego świata gier – czytamy w komunikacie

Przez cztery lata działalności Mixer nie był w stanie dorównać konkurencji, choć od jakiegoś czasu mógł pochwalić się dwoma gorącymi nazwiskami w swoich szeregach. W zeszłym roku Tyler „Ninja” Blevins oraz Michael „shroud” Grzesiek podziękowali Twitchowi za współpracę, podpisując lukratywne, ekskluzywne kontrakty z podmiotem Microsoftu. Teraz ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania – portal The Verge podaje, że Amerykanin i Kanadyjczyk zostali zwolnieni z umów i tylko od nich zależy, w jakim miejscu będą chcieli prowadzić swoje transmisje na żywo. Rod Breslau dodał, że Facebook przedstawił duetowi propozycję niemal dwa razy korzystniejszą finansowo od poprzedniej, ale gracze ją odrzucili.

Na razie żaden z zainteresowanych nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie. Blevins napisał jedynie, że kocha swoją społeczność, którą udało mu się zbudować na Mixerze i będzie o niej myślał przy podejmowaniu decyzji. Strona Mixera będzie funkcjonowała do 22 lipca, a po tym terminie wpisanie jej nazwy w wyszukiwarkę automatycznie przekieruje użytkownika na Facebook Gaming.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gorąca walka o drugie miejsce. H34T kontra Pompa Team już dziś w Ultralidze

Czas na powrót walki o tytuł mistrza Polski w League of Legends. Dziś wieczorem rozpocznie się trzeci tydzień Ultraligi, a nas czeka kolejna solidna d...