Elazer
fot. ESL/Adela Sznajder

Przed nami DreamHack StarCraft II Masters Summer. Sześciu Polaków w akcji

Przed nami start fazy grupowej pierwszego tegorocznego turnieju z cyklu DreamHack StarCraft II Masters. Spośród trzydziestu dwóch zawodników biorących udział w europejskiej dywizji rywalizacji znajdziemy sześciu Polaków.

Aż trzech z nich, a konkretnie Tymoteusz „ArT” Makaran, Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski, znalazło się we zbiorze D. Ten ostatni pokazał się z bardzo dobrej strony podczas niedawno zakończonego TeamLiquid StarLeague 5, zajmując ostatecznie 5-6. miejsce, najlepsze spośród zawodników spoza Korei Południowej. Dzięki temu Elazer, wraz z obecnym wicemistrzem świata Riccardo „Reynorem” Romitim, jest uznawany za faworyta w swojej grupie. Bezpośrednią rywalizację Polaków będzie można także zobaczyć w grupie B, w której zobaczymy Szymona „Ziggy’ego” Filipka oraz Mateusza „Geralda” Budziaka. Nieco trudniejsza przeprawa czeka z kolei na Piotra „SouLa” Walukiewicza, który trafił do grupy oznaczonej literą A. Będzie on musiał zmierzyć się w niej z m.in. Jooną „Serralem” Sotalą, Julianem „Lambo” Brosigem oraz Alexisem „MarineLorD” Eusebio.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Serral HeRoMaRinE ShoWTimE Reynor
Lambo uThermal Clem Elazer
SKillous PtitDrogo Bly MaNa
SouL Ziggy Denver Vanya
Rail Harstem Kas DnS
Stephano ShaDoWn spaz goblin
Hellraiser Gerald GunGFuBanDa ArT
MarineLorD Brat_OK Arctur SortOf

Rywalizacja w fazie grupowej DreamHack StarCraft II Masters Summer potrwa od dzisiaj, konkretnie od godziny 17 polskiego czasu, do 5 lipca. Z każdego ze zbiorów do fazy pucharowej awansuje po czterech najlepszych zawodników. Łącznie w puli nagród znajdzie się 84 tysiące dolarów, 3805 punktów rankingowych ESL Pro Tour oraz cztery zaproszenia do kończącego sezon turnieju globalnego DreamHack SC2 Masters Summer. Transmisję z rywalizacji można znaleźć na kanale ESL_SC2 na Twitchu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny etap walki o Majora CS:GO. Startuje faza grupowa cs_summit 6 w Europie i Ameryce

Rusza cs_summit 6, czyli trzeci z czterech planowanych turniejów eliminacyjnych przed ESL One Rio 2020 Major Championship. Czołowe formacje z Europy i...