fot. PUBG Corporation

Polacy stają do walki w finałach PUBG Continental Series 1

Ruszają finały PUBG Continental Series 1, czyli drugiego z trzech planowanych przez PUBG Corporation turniejów regionalnych. Szesnaście najlepszych zespołów w każdym z czterech regionów zawalczy o pulę nagród, która łącznie wyniesie ponad 800 tysięcy dolarów. Wśród nich znajdziemy aż trzech polskich zawodników, którzy przebili się przez fazę grupową w Ameryce Północnej oraz w Europie.

Ameryka Północna

Z Polaków biorących udział w finałach jako pierwszy do walki stanie duet Marcela „Marcelka” Nietopiela oraz Marka „maara” Mikuska. Reprezentowany przez nich zespół Any Trolls In Chat bez większych problemów zapewnił sobie miejsce w decydującym etapie rywalizacji, zajmując w fazie grupowej ósme miejsce. Wiele oczu będzie jednak skierowanych na faworytów, jakimi są bez wątpienia Shoot To Kill, Susquehanna Soniqs oraz Oath Gaming. Te trzy zespoły zdominowały bowiem zarówno niedawny PCS Charity Showdown, jak i fazę grupową PCS1 w swoim regionie, przez co zwycięstwo jakiejkolwiek innej drużyny będzie uznane jako duże zaskoczenie. Warto będzie także przyglądać się Wildcard Gaming oraz Zenith Esports, które jako jedyne były w stanie zagrozić dominacji czołowej trójki.

Europa

Jedynym Polakiem, który będzie rywalizować w europejskich finałach PCS1, jest Daniel „Exvolution” Romański. Jego formacja With Potential nie miała jednak łatwej drogi do awansu, ostatecznie kończąc rywalizację w fazie grupowej zaledwie punkt nad strefą eliminacyjną. Teraz jednak przed zespołem Romańskiego jeszcze trudniejsza przeprawa, ponieważ w finałach zmierzy się on z europejską czołówką. Znajdziemy w niej m.in. broniącego tytułu Northern Lights Team, najlepsze w fazie grupowej TORNADO ENERGY, Team Liquid i Tempus, oraz takie marki jak FaZe Clan, TSM czy Natus Vincere.

Harmonogram finałów PUBG Continental Series 1 wygląda następująco:

fot. PUBG Corporation

Rywalizację w PUBG Continental Series 1 będzie można oglądać na oficjalnym kanale PUBG na Twitchu oraz YouTube. W puli nagród każdego z regionalnych finałów znajdzie się 200 tysięcy dolarów oraz część przychodów ze skórek związanych z Continental Series, które są dostępne w grze do 2 lipca.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SLAVGENT vs Izako Boars, czyli mecz na szczycie Polish Masters w ramach 5. kolejki

Po czterech kolejkach, które zostały rozegrane w minionych tygodniach, w tabeli Polish Masters 2020 panuje delikatny ścisk. Niewykluczone jednak, że k...