NiP żegna dotychczasowy skład i od nowa rozpoczyna budowę dywizji VALORANTA

Ninjas in Pyjamas jako jedna z pierwszych dużych organizacji w Europie zdecydowało się zainwestować w scenę VALORANTA. Szwedzcy włodarze podjęli jednak dość zaskakującą decyzję i zamiast budować nowy zespół, zaangażowali po prostu swoich byłych reprezentantów w grze Paladins. Z którymi pożegnali się po zaledwie dwóch miesiącach.

Od początku wiedziałem, że będziemy musieli uważnie poruszać się po tej scenie, niemniej z czasem stało się jasne, że popularność gry pomogła rozwinąć się profesjonalnej scenie szybciej niż tego oczekiwano – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Jonas Gundersen, COO w NiP-ie. – Już na starcie Bird porzucił rolę gracza, by objąć stanowisko trenera, podczas gdy DiGeDoG dostał od nas pozwolenie na odejście z powodu geograficznych problemów związanych z COVID-19. Kilka tygodni później rozstaliśmy się także z Aleksem, przez co w zespole zostało tylko dwóch członków oryginalnego składu. Niestety nie byliśmy w tej sytuacji w stanie odtworzyć pierwotnej magii i dlatego uznaliśmy, że lepiej będzie podążyć w innym kierunku, tworząc rdzeń drużyny z dwóch skillowych zawodników CS:GO – dodał.

Jednym z tych zawodników jest Emir „rhyme” Muminovic, który od kilku tygodni występował już pod banderą Ninjas in Pyjamas jako zmiennik. Wcześniej rywalizował natomiast na scenie Counter-Strike’a i wziął nawet udział w pierwszej edycji reality-show GAMERZ, zajmując podczas niej drugie miejsce. 21-latek nigdy jednak nie zdołał wejść na wyższy poziom. Podobnie sytuacja ma się też z drugim nowym nabytkiem NiP-u, Nielsem „luckeRRRem” Jaśkiem. Niemiecki gracz ma na swoim koncie grę w m.in. akademii Fnatic, a także dwumiesięczne testy w BIG. Niemnie ostatnimi czasy zdecydował się poświęcić VALORANTOWI, reprezentując rodzime VALORANDO. Ponadto, podobnie jak rhyme, miał już okazję wesprzeć swojego nowego pracodawcę jako stand-in przy okazji Epulze Valorant Prodigies.

W tej sytuacji skład prowadzonej przez Ninjas in Pyjamas sekcji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Emir „rhyme” Muminovic
  • Niels „luckeRRR” Jasiek
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Młodzi ludzie i ich wielka pasja. Zapowiedziano drugi polski film o esporcie

Jeszcze w tym roku w kinach ukaże się drugi pełnometrażowy, zrealizowany przez Polaków film o tematyce esportowej. Oprócz GHOST, czyli produkcji inspi...

>