Czerwiec w świadomości studentów jest przeklętym miesiącem. To czas wytężonej nauki przed egzaminami, nieprzespanych nocy oraz zadawania sobie wewnętrznych pytań, czy wykształcenie wyższe jest w ogóle potrzebne. Rekompensatą ciężkiej pracy oraz stresu mogą być esportowe emocje – w ten weekend odbędą się finały Edu Esports League, gdzie po raz kolejny zobaczymy najlepsze drużyny CS:GO oraz League of Legends! Kto sprawi sobie miły prezent na zakończenie roku akademickiego?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce uniemożliwia zwieńczenie sezonu turniejem offline, niemniej emocji i tak nie zabraknie. Sobota będzie zarezerwowana dla akademickich ekip rywalizujących w strzelance od Valve. W gronie finalistów znalazły się Politechnika Krakowska, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Popularne Ninje będą chciały obronić tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem, choć wcale nie będzie to najłatwiejsze zadanie. Drużyna Dominika "SYXZJAE" Kozieła o klasie swoich rywali przekonała się już w Grupie Mistrzowskiej, gdzie musiała ustąpić studentom z Krakowa oraz Katowic.

Na finałach League of Legends zabraknie triumfatorów ostatniej edycji z Politechniki Wrocławskiej, którzy niespodziewanie wykoleili się już na etapie Fazy Grupowej. W akcji zobaczymy natomiast graczy Politechniki Gdańskiej, a więc wicemistrzów poprzedniego sezonu. Ponadto o miano najlepszych studentów w kraju na Summoner's Rift powalczą Akademia Górniczo-Hutnicza oraz wymienione wcześniej Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Oprócz nagród pieniężnych na stole leży możliwość reprezentowania Polski podczas University Esports Masters.

Pełny harmonogram finałów Edu Esports League 2019/2020: 

 • CS:GO (27 czerwca)
  • 10:00 – Politechnika Krakowska vs Uniwersytet Łódzki
  • 13:00 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach vs Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
  • 18:00 – Finał
 • League of Legends (28 czerwca)
  • 10:00 – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych vs Akademia Górniczo-Hutnicza
  • 13:00 – Politechnika Gdańska vs Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • 18:00 – Finał

Przebieg wydarzeń w obu tytułach będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Esports Association na Twitchu. Podczas spotkań w CS:GO usłyszymy Łukasza "prawusa" Ganczewskiego oraz  Jakuba "Sweldera" Grzegorskiego, pojedynki w League of Legends swoim głosem ubarwią za to Michał "Avahir" Kudliński i Wojciech "Bezi" Wróbel.