STS
fot. WESG

Znamy drugiego klubowego kolegę Patitka – pyth nowym graczem G2

G2 Esports kontynuuje proces budowy składu, który rywalizować ma w ramach VALORANTA. Dziś poznaliśmy trzeciego po Oscarze „mixwellu” Cañellasie oraz Patryku „Patitku” Fabrowskim członka międzynarodowej ekipy — okazał się nim kolejny były zawodnik CS:GO, Jacob „pyth” Mourujärvi. 26-latek od 2010 roku związany był z produkcją Valve i w tym czasie reprezentował barwy wielu znanych formacji. […]

G2 Esports kontynuuje proces budowy składu, który rywalizować ma w ramach VALORANTA. Dziś poznaliśmy trzeciego po Oscarze „mixwellu” Cañellasie oraz Patryku „Patitku” Fabrowskim członka międzynarodowej ekipy — okazał się nim kolejny były zawodnik CS:GO, Jacob „pyth” Mourujärvi.

26-latek od 2010 roku związany był z produkcją Valve i w tym czasie reprezentował barwy wielu znanych formacji. Szwed na swoim koncie ma dłuższe lub krótsze przygody m.in. z Absolute Legends, SK Gaming, FlipSid3 Tactics czy też Luminosity Gaming. Niemniej największe sukcesy osiągnął pod banderą Ninjas in Pyjamas, wraz z którym wystąpił na pierwszym i jedynym w swojej karierze Majorze, ESL One Cologne 2016. Jednakże pobyt Mourujärviego w NiP-ie naznaczony był też problemami zdrowotnymi oraz rozczarowującymi wynikami, które zakończyły się rozstaniem w połowie 2017 roku. Później pyth nigdy już nie wrócił na światowe salony, próbując swoich sił w coraz niżej notowanych formacjach.

Co ciekawe, decyzję o porzuceniu Counter-Strike’a na rzecz VALORANTA zawodnik ze Skandynawii podjął jeszcze w maju tego roku, dotychczas jednak grywał tylko miksowo, co nie znaczy, że niczego nie osiągnął. Już teraz może bowiem pochwalić się mistrzowskim tytułem G2 Esports European Brawl, a także miejscem w czołowej czwórce podczas G2 Esports Invitational. Co ciekawe, na tej drugiej imprezie drużyna, której członkiem był Mourujärv, została wyeliminowana w półfinale przez ekipę Patitka oraz Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza, czyli odpowiednio jego nowego klubowego kolegi oraz pracodawcy.

W tej sytuacji skład prowadzonej przez G2 Esports dywizji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Oscar „mixwell” Cañellas
  • Patryk „Patitek” Fabrowski
  • Jacob „pyth” Mourujärvi
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

On tam grał?! – kennyS w Teamie LDLC.com

Historia Counter-Strike’a nie ogranicza się tylko do wersji Global Offensive. Sięga ona o wiele bardziej zamierzchłych czasów, gdy szybki internet był...